Trwa ładowanie...
d3hx3it
wypadek
17-10-2008 16:11

Odroczono proces kierowcy, który wjechał w grupę rowerzystów

Share
d3hx3it

Rozpoczęty w piątek przed Sądem Rejonowym w Kaliszu proces 53-letniego kierowcy, Ignacego K., który w marcu wjechał swym autem w grupę nastoletnich rowerzystów, raniąc 14 z nich - został odroczony.

Sąd uwzględnił wniosek oskarżonego i jego obrońcy o powołanie biegłych, którzy mają ocenić czy stan zdrowia Ignacego K. pozwala mu uczestniczyć w rozprawach. "Oskarżony usiłował po wypadku popełnić samobójstwo, nadal ma myśli samobójcze" - uzasadniała postanowienie sądu prowadząca rozprawę, Ewa Kozłowska.
Podstawą do wydania postanowienia było m.in. zaświadczenie lekarskie, z którego wynika, że oskarżony wykazuje cechy zaburzeń nerwicowych, połączonych z depresją.

Z jadących na trening 17 młodych rowerzystów z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego tylko trzech wyszło z wypadku bez szwanku. Według biegłych obrażenia u dwóch z nich stanowiły "chorobę realnie zagrażającą życiu". Mężczyznę oskarżono o nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym. Grozi za to do 12 lat więzienia.

W śledztwie ustalono, że do wypadku doszło w wyniku przemęczenia kierowcy, który z tego powodu stracił orientację i czołowo uderzył swoim Polonezem w grupę kolarzy. Kierowca nie odpoczywał po całonocnej pracy. W miejscu wypadku nie stwierdzono żadnych śladów hamowania. W ocenie biegłych, kolarze poruszali się po drodze w sposób prawidłowy, nie stwarzali zagrożenia dla innych uczestników ruchu.

(PAP)

d3hx3it
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hx3it
d3hx3it
Więcej tematów