Trwa ładowanie...
d14xvos
21-07-2014 15:05

Od wtorku przejazd "jedynką" przez Łódź bez utrudnień

d14xvos
d14xvos

We wtorek przywrócony zostanie normalny ruch na obu nitkach ul. Pabianickiej w Łodzi, którą podróżują kierowcy jadący tranzytem drogą krajową nr 1 z północy na południe.

Obecnie ruch pojazdów wjeżdżających do Łodzi od strony Pabianic i poruszających się w kierunku przeciwnym jest spowolniony, bo miejscami odbywa się po jednej nitce drogi.

Jak poinformował dyrektor Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi Grzegorz Nita, trwające ponad dwa lata prace związane z budową Trasy Górnej wchodzą w końcowy etap odbiorów i dopuszczania do ruchu. W poniedziałek nadzór budowlany dokonał odbioru zmodernizowanego odcinka ul. Pabianickiej. Od wtorku obie jezdnie przelotowej trasy na osi północ-południe będą otwarte dla ruchu.

W ciągu kilku dni po otwarciu obu jezdni na ul. Pabianickiej przywrócony zostanie normalny ruch tramwajów, które obecnie jeżdżą po jednym torze.

d14xvos

Do końca sierpnia ekipy będą trwać prace wykończeniowe: montaż ekranów, sygnalizacji, malowanie oznakowania poziomego, prowadzone będą również odbiory kolejnych odcinków Trasy Górnej.

Zdaniem Nity przyjęty harmonogram pozwoli na otwarcie trasy na przełomie sierpnia i września.

Trasa Górna to 4,5 km drogi łączącej al. Jana Pawła II i ul. Rzgowską, będącej fragmentem drogi krajowej nr 1, który pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego z południowej części Łodzi. Największa łódzka inwestycja drogowa obejmuje m.in. budowę czterech wiaduktów, trzypoziomowego skrzyżowania, pętli autobusowej. Całkowity koszt inwestycji ma przekroczyć 425 mln zł; mniej więcej połowa środków pochodzi z funduszy unijnych.

d14xvos
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14xvos
Więcej tematów