Trwa ładowanie...

Od przyszłego roku będzie trudniej łamać prawo. GITD będzie kontrolować również w nocy

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa szykuje kolejne zmiany dla kierowców. Tym razem dla zawodowych szoferów ciężarówek, którzy korzystali z tego, że GITD nie pracuje w nocy. Niebawem się to zmieni.

Od przyszłego roku będzie trudniej łamać prawo. GITD będzie kontrolować również w nocyŹródło: East News, fot: Jan Bielecki
d362lz1
d362lz1

Kiedy najłatwiej ominąć kontrolę GITD? Przewoźnicy doskonale wiedzą, że w nocy. Dlatego ci, którzy łamią przepisy odnośnie przewozu ładunków czy pracy kierowców, puszczają swoje ciężarówki w porze nocnej. MIB również zdaje sobie z tego sprawę, dlatego już w 2018 roku ma się to zmienić.

Praca funkcjonariuszy GITD będzie obejmowała każdą porę dnia, a także nocy. Obecnie, zgodnie z ustawą o służbie cywilnej, funkcjonariusze zasadniczo pracują w godzinach 8-16, choć zdarzają się kontrole wieczorem. Natomiast nie w nocy.

Ponadto GITD przejmie kontrolę nad zarządzaniem systemem poboru opłat, czyli tzw. e-mytem. Obecnie należy on do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a zarządza nim firma Kapsch, której kontrakt wygasa w listopadzie przyszłego roku. To właśnie wtedy systemem zajmie się GITD. Jak przekonuje ministerstwo, ma to zwiększyć efektywność kontroli opłat, co z kolei ma przynieść niższe koszty.

źródło: Puls Biznesu

d362lz1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d362lz1
Więcej tematów