Trwa ładowanie...
d40una7

Obniżki cen na stacjach nabierają tempa

Po długim czasie podwyżek ostatnio na stacjach widać pozytywną zmianę. Już przed tygodniem było widać spadki i trend ten się utrzymuje. Wyraźnie potaniały wszystkie paliwa.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obniżki cen na stacjach nabierają tempa
(East News, Fot: Piotr Jedzura/REPORTER)
d40una7

O 4 grosze na litrze potaniały w tym tygodniu obydwie benzyny oraz olej napędowy. Obecnie za litr benzyny 95 trzeba zapłacić 4,73 zł, za 98 - 5,05 zł, natomiast za diesla 4,59 zł. W przypadku benzyn mieliśmy do czynienia z cenami na podobnym poziomie co teraz w lutym tego roku. Z dieslem w podobnej cenie na stacjach ostatni raz zetknęliśmy się w grudniu ubiegłego roku.

Przez ostatnich pięć tygodni średnia cena LPG lawiruje pomiędzy poziomem 2,42 i 2,22 zł/l. Nie inaczej jest i w tym tygodniu. Autogaz odnotował spadek przeciętnej ceny o 2 grosze i uplasował się na poziomie cenowym 2,22 zł/l.

W tym tygodniu najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 i LPG jest świętokrzyskie. Przeciętne stawki za te paliwa uplasowały się tam na poziomie 4,63 zł/l i 2,13 zł/l. W Wielkopolsce można zatankować najtaniej mniej popularną benzynę 98 w średniej cenie 4,92 zł/l. Najmniej za diesla zapłacą kierowcy na Śląsku i w województwie świętokrzyskim, przeciętnie 4,51 zł/l.

źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

oprac. Szymon Jasina

d40una7

Podziel się opinią

Share
d40una7
d40una7