Trwa ładowanie...

O czym należy pamiętać korzystając ze wspólnych przejazdów?

O czym należy pamiętać korzystając ze wspólnych przejazdów?Źródło: Materiały prasowe
d1wuq1e
d1wuq1e

Wspólne przejazdy stały się popularne nie tylko ze względu na oszczędność pieniędzy, ale też dlatego, by chociażby nie nudzić się podczas długiej trasy. Zanim jednak zdecydujemy się zabrać do auta pasażera musimy pamiętać o kilku kwestiach.

Podstawą, bez której nie możemy ruszyć się z domu, jest opłacona składka OC. Pobierając choćby symboliczną zapłatę od pasażera musimy liczyć się z tym, że jeśli będziemy uczestnikami wypadku drogowego to może on się ubiegać o odszkodowanie za ewentualny uszczerbek na zdrowiu. W sytuacji, gdy kierowca posiada ważne ubezpieczenie OC, a sam nie był sprawcą zdarzenia, to ubezpieczyciel pokrywa wszelkie koszty.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Zanim zaprosimy pasażera do swojego samochodu zadbajmy o to, by poczuł się w nim komfortowo. Schludne wnętrze jest bardzo ważne. Podobnie jak czulibyśmy się niezręczne siedząc u kogoś w domu na kanapie pełnej okruchów, pustych puszek i papierków po batonikach, tak i w aucie nie należy to do przyjemności.

W Polsce, podobnie jak w większości krajów na świecie, obowiązuje nakaz jazdy z zapiętymi pasami. Przed wyruszeniem w trasę upewnijmy się, że wszyscy są zabezpieczeni. Jeśli podróżujemy z kimś po raz pierwszy to warto na początku określić zasady obowiązujące w pojeździe, np. „u mnie w aucie nie palimy, nie jemy kruszących się rzeczy, a kawę pijemy tylko z zamkniętych kubków”. Jasne reguły sprawią, że będziemy jechali bez stresu, a pasażer od początku będzie wiedział, jak ma się zachować.

Źródło: Yanosik

ll/moto.wp.pl

d1wuq1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wuq1e
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj