Trwa ładowanie...

Nowy znak pojawi się już w maju. Kierowcy będą musieli uważać

Jedna z fundacji działających na rzecz kierowców jednośladów opublikowała zdjęcie nowego znaku. Wszyscy użytkownicy dróg będą musieli do niego przywyknąć, bo dzięki testom przeprowadzonym wyznaczonych miejscach obraz ulic miast może się zmienić na zawsze.

Share
Nowy znak pojawi się już w maju. Kierowcy będą musieli uważać
Źródło: Facebook.com
d3vbdrc

Chodzi o pilotażowy program wprowadzenia możliwości poruszania się buspasami przez motocyklistów. Środowiska i fundacje walczące o zmiany w prawie powołują się na badania przeprowadzone przez Politechnikę Warszawską. Wynika z nich, że motocykliści poruszający się buspasami jeżdżą wolniej. Przepisy, o których mowa obowiązują już w kilku polskich miastach, m.in.: w Łodzi, Krakowie, Gdańsku i Bydgoszczy.

W ramach spotkania pod koniec marca 28 marca 2018 roku ustalono warunki pilotażowego programu. Wybrano dwie stołeczne lokalizację: Trasę Łazienkowską i ulicę Radzymińską. Jednoślady (motocykle i skutery) na pasach przeznaczonych dla autobusów zobaczymy prawdopodobnie od początku maja. Testy potrwają do końca października 2018 roku.

Zebrane doświadczenia zostaną wykorzystane do podjęcia decyzji o tym, czy kierowcy jednośladów dostaną nowe uprawnienia. Z informacji podanych przez stołeczne władze wynika, że jeśli liczba zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów się zwiększy, eksperymentalny etap zostanie przerwany.

27 kwietnia 2018 roku odbędzie się konferencja prasowa, na której zostaną podane wszystkie szczegóły akcji.

d3vbdrc

Podziel się opinią

Share
d3vbdrc
d3vbdrc
Więcej tematów