Trwa ładowanie...
dz06f2t

Nowy tempomat dla używanych ciężarówek Mercedes-Benz

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy tempomat dla używanych ciężarówek Mercedes-Benz
(zdjęcie producenta)
dz06f2t

Od 1 kwietnia br. ciężarówki Mercedes-Benz można doposażyć w tempomat Predictive Powertrain Control. Element ten może ograniczyć zużycie paliwa nawet o 5 proc.

PCC jest kompatybilne z niemal wszystkimi ciężarówkami aktualnej generacji Actrosa, Antosa i Arocsa. Pojazd musi być zarejestrowany po raz pierwszy nie wcześniej niż w sierpniu 2012 r. i wyposażony w całkowicie zautomatyzowaną przekładnię Mercedes PowerShift 3. Głównym elementem zestawu instalacyjnego jest dodatkowa jednostka sterująca. Jej oproramowanie można zaktualizować o najnowsze mapy oraz dane.

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *
Tempomat ten korzysta z GPS-u regulując prędkość pojazdu, wykorzystując pęd na zjazdach, zmniejszając obciążenie na podjazdach, samoczynnie zmieniając przełożenia oraz uruchamiając bieg jałowy. Wszystko to przekłada się na redukcję zużycia paliwa nawet o 5 proc. Dane systemu nawigacji obejmują ok. 300 000 km dróg (ok. 95 proc. europejskich tras szybkiego ruchu) w formie cyfrowych map 3D.

dz06f2t

Koszt zestawu wraz z montażem wynosi w Polsce 6 000 zł, zaś sama instalacja trwa ok. 2,5 godziny. PCC nie wymaga przeprowadzenia dodatkowego badania technicznego.

Źródło: Mercedes-Benz

ll/moto.wp.pl

Tak przejedziesz 300 km, nie płacąc za paliwo. Zaloguj się i sprawdź!

dz06f2t

Podziel się opinią

Share

dz06f2t

dz06f2t