Trwa ładowanie...
d1dr550
d1dr550

Nowy Ford Focus ze zmienioną stylistyką

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1dr550

Do polskich salonów wjeżdża nowa wersja bestsellerowego Forda Focusa. Auto oferuje bardziej odważną i emocjonalną stylizację nadwozia.

Focus powstał w ramach globalnej strategii produktowej „One Ford” i będzie dostępny w wersji 4-drzwiowej, 5-drzwiowej i kombi. Klienci będą mogli też zamówić nowy kolor Deep Impact Blue. Samochód odznacza się zmienioną sylwetką, nową maską silnika oraz zmodernizowanym przednim pasem ze zintegrowaną nową osłoną chłodnicy. Wszystkie te elementy sprawiają, że pojazd wydaje się szerszy i niższy. Dynamiczne przetłoczenia pokrywy silnika ciągną się od przednich słupków aż po górne krawędzie grilla w kształcie odwróconego trapezu, co dodaje silnego charakteru.

Konstruktorzy zastosowali węższe i bardziej prostokątne reflektory. Całość uzupełniają wydłużone lampy przeciwmgielne. Poczucie elegancji wzmagają subtelne detale chromowane, natomiast tylna część nadwozia również daje wrażenie wyższej spójności stylistycznej, uzyskanej za sprawą nowego pasa tylnego i węższych lamp. - Chcieliśmy nadać Focusowi bardziej emocjonującego charakteru. Auto jest stonowane i bardziej muskularne a linie jego nadwozia są bardziej wyrafinowane, co stanowi zapowiedź emocji, których doświadczy kierowca - powiedział szef designu Ford of Europe, Joel Piaskowski.

We wnętrzu uwzględniono opinie klientów i stworzono bardziej intuicyjny w obsłudze projekt deski rozdzielczej, kierownicy i centralnej konsoli z mniejszą liczbą przycisków i przełączników. Nowa, satynowa tapicerka w czarnym kolorze oraz chromowane detale tworzą bardziej nowoczesny wygląd, wzmagając poczucie funkcjonalności. - Spełniliśmy oczekiwania klientów projektując bardziej czytelne wnętrze z lepiej wyodrębnionymi kluczowymi funkcjami, redukując tym samym liczbę przycisków rozlokowanych w kabinie - dodał Piaskowski.

d1dr550

Nowy schowek w centralnej konsoli oferuje większą pojemność i jest wyposażony w nowy, przesuwany podłokietnik. Zmieszczą się w nim butelki i kubki o różnych kształtach, przy czym jednocześnie można w nim umieścić butelkę o pojemności 1 litra i 0,4-litrowy kubek. Nabywcy nowego Forda Focusa mogą się również cieszyć wyższym komfortem akustycznym podczas jazdy, co jest zasługą grubszych dywaników, grubszych bocznych szyb oraz lepszego wygłuszenia komory silnika.

ll/moto.wp.pl

d1dr550

Podziel się opinią

Share

d1dr550

d1dr550