Trwa ładowanie...

Nowe testy fotelików ADAC. Im droższe, tym lepsze

Nowe testy fotelików ADAC. Im droższe, tym lepszeŹródło: mat. prasowy
d3deswf
d3deswf

Niemieckie testy fotelików dziecięcych do samochodów nie pozostawiają żadnych wątpliwości: im więcej zapłacisz, tym większe masz szanse, że twoje dziecko wyjdzie cało z poważnego wypadku.

Najnowsze testy przeprowadził ADAC, niemiecki automobilklub. Pod lupę wzięto 26 modeli, zarówno renomowanych firm, jak i popularnych producentów. Sprawdzono foteliki w różnych kategoriach wagowych, od najmniejszych (do roku), po te największe (18-36 kg). Także siedzonka reklamowane przez producentów jako uniwersalne, które cieszą się coraz większą popularnością.

Sprawdzone przez ADAC foteliki to siedzonka firm, które swoje wyroby oferują także w Polsce (m.in. Chicco, Maxi Cosi, Concord, Besafe, Kiddy, Hauck, Romer). Uwagę zwraca zwłaszcza rozrzut cenowy: najtańsze zbadane foteliki kosztują ok. 140 euro, a najdroższe nawet ponad 600 (na rynku niemieckim). Czy cena przekłada się na wynik w testach?

Okazuje się, że jak najbardziej! Tanie foteliki wypadają na próbach fatalnie, drogie dobrze, a bardzo drogie najlepiej. Od reguły tej nie ma wyjątków. Maksymalną ocenę uzyskał fotelik, który kosztuje 617 euro. Doskonale poradziły sobie produkty, których średnia cena wynosi 350-450 euro. Foteliki za 250-350 euro w większości zasłużyły na „słabą tróję” (dostatecznie), a te jeszcze tańsze albo na ocenę dostateczną, albo dyskwalifikującą do użytku.

Oczywiście podane ceny fotelików dotyczą rynku niemieckiego i są znacznie wyższe niż w Polsce. Analogia jest jednak oczywista. Im droższy fotelik, tym większe bezpieczeństwo dzieci. Za te najtańsze siedzonka nie warto płacić w ogóle, bo do niczego się nie nadają. Wiadomość nie jest dobra dla tych słabiej zarabiających.

MAK

d3deswf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3deswf
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj