quady
26-07-2018 (15:56)

Nowe pojazdy dla polskich żandarmów zostaną wyprodukowane w Polsce. Mają być czarne i nieoznakowane

Łączna kwota zamówienia wynosi 748 tysięcy złotych. Za te pieniądze żandarmeria wojskowa ma dostać dwu i czteroosobowe quady. Jedynym oferentem była spółka z Bielska-Białej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowe pojazdy dla polskich żandarmów zostaną wyprodukowane w Polsce. Mają być czarne i nieoznakowane
(Fot. Polaris)
WP

Warszawski oddział Zabezpieczenia Żandarmerii Wojskowej rozstrzygnął przetarg ogłoszony 25 kwietnia 2018 roku. Postępowanie dotyczyło zakupu nowych, nieoznakowanych pojazdów typu quad, które będą mogły zabrać na pokład dwie lub cztery osoby. Zgodnie ze specyfikacją istotnych warunków zamówienia pojazdy mają być czarne i nieoznakowane.

Wersje dwuosobowe mają być mieć silnik o mocy nie mniejszej niż 44 KM, a czteroosobowe nie mniej niż 108 KM. Oba rodzaje pojazdów powinny posiadać automatyczną skrzynię biegów, a ich prędkość maksymalna to co najmniej 90 km/h.

Jedynym oferentem, który wziął udział w postępowaniu, była spółka Concept z Bielska Białej. Cena zaproponowana żandarmerii to 748 tys. zł netto. Spółka ta ma w ofercie pojazdy Polaris, które spełniają wymogi przetargu. W przypadku pojazdu czteroosobowego będzie to najprawdopodobniej Polaris XP4 RZR 1000m, którego zakres zmian będzie niezwykle rozległy, a dwuosobowy to Polaris 570 X2. Podobne pojazdy wykorzystywane są przez Żandarmerię Wojskową od 2016 roku.

WP

Ciekawostką jest to, że pojazdy te są produkowane w Opolu w fabryce Polarisa.

Nowe nieoznakowane quady trafią do garaży, gdzie stoją bardzo ciekawe pojazdy. Jeden z nich udało nam się sfotograwoać kilka miesięcy temu.

Polub WP Moto
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP