Trwa ładowanie...
d2b86w3
d2b86w3

Nowe centrum badawcze „zimówek” za kołem podbiegunowym

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2b86w3

Goodyear Dunlop uruchomił nowy ośrodek badania opon zimowych. Centrum Akrtyczne umiejscowiono w fińskim Ivalo.

Placówka jest położona 300 km na północ od koła podbiegunowego, w północno-wschodniej Finlandii. Mieszczący się tam tor - własność firmy Action Park - jest jednym z najważniejszych europejskich ośrodków badań opon w warunkach zimowych. Obiekt jest teraz do wyłącznej dyspozycji Goodyear Dunlop.

W skład infrastruktury Centrum Arktycznego wchodzi szereg pasów oraz torów śnieżnych i lodowych, biura i hangary do przechowywania i konserwacji pojazdów testowych i opon. Tor umiejscowiono w dolinie, co zapewnia mikroklimat sprzyjający prowadzeniu testów ogumienia na śniegu i lodzie od listopada do początku kwietnia. Teren ośrodka jest zamknięty.

d2b86w3

Oprócz placówki w Finlandii, Goodyear testuje wszystkie swoje opony zimowe na torach we Francji, Luksemburgu, Szwajcarii i Nowej Zelandii. - Głównym atutem ośrodka w Finlandii jest możliwość pracy przez kilka miesięcy w roku w idealnych warunkach zimowych, mając pod dostatkiem śniegu i lodu. Z zasady testów na śniegu nie można prowadzić jedynie w warunkach laboratoryjnych, wymagają one sprawdzenia w terenie powiedział przedstawiciel producenta, Jean-Pierre Jeusette.

Źródło: Goodyear

ll/moto.wp.pl

* ILE WART JEST TWÓJ SAMOCHÓD? MOŻESZ SIĘ ŁATWO PRZEKONAĆ *

d2b86w3

Podziel się opinią

Share

d2b86w3

d2b86w3