Trwa ładowanie...
d2v6se0

Nowa Toyota Corolla dla USA. Europejska też się zmieni?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa Toyota Corolla dla USA. Europejska też się zmieni?
(zdjęcie producenta)
d2v6se0

Toyota przedstawiła szczegóły zmodernizowanej Corolli 2017, która trafi na rynek amerykański. Nie wiadomo, czy zmiany zostaną wprowadzone również w modelu przeznaczonym dla klientów z Europy.

Górny grill jest teraz jeszcze węższy niż w aktualnej, europejskiej Corolli. Amerykański sedan otrzymał światła LED i nowe obręcze kół, zarówno stalowych, 16-calowych, jak i aluminiowych, 17-calowych. W środku auto zyskało nowe tapicerki, przeprojektowane przełączniki i kratki nawiewów. Bluetooth będzie teraz w standardzie od podstawowej wersji, natomiast system audio klasy premium z nawigacją i 7-calowym ekranem dotykowym będą dostępne w wyższych wersjach wyposażenia. Amerykańska Corolla będzie napędzana czterocylindrowym silnikiem 1,8 o mocy 140 KM (zamiast 132 KM) z przeprogramowaną automatyczną skrzynią CTV.

(fot. zdjęcie producenta)

Nowością w Corolli 2017 jest kolejna generacja pakietu Toyota Safety Sense z oznaczeniem P. W najnowszej wersji systemów bezpieczeństwa czynnego Toyoty czujnik laserowy został zastąpiony radarem, który wyróżnia się większym zasięgiem i lepszą precyzją działania. Dzięki temu pakiet działa w pełnym zakresie prędkości i ma nowe funkcje.

d2v6se0

Układ zapobiegania zderzeniom (awaryjnego hamowania) wykrywa nie tylko samochody, ale też pieszych. Funkcja ostrzegania o opuszczeniu pasa ruchu potrafi skorygować tor jazdy, zaś aktywny tempomat potrafi dostosować prędkość do poprzedzającego pojazdu i przyspieszyć, kiedy auto jadące przed nami zjedzie z naszego pasa.

Źródło: Toyota

ll

d2v6se0

Podziel się opinią

Share

d2v6se0

d2v6se0