Trwa ładowanie...
ycipk-2t1lxs
ycipk-2t1lxs

Niemiecka wiceminister: to był straszny wypadek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ycipk-2t1lxs

Niemiecka wiceminister spraw zagranicznych Cornelia Pieper odwiedziła w czwartek rannych w niedzielnym wypadku polskiego autokaru, którzy przebywają w berlińskim szpitalu wypadkowym. - To był straszny wypadek, wszystkich nas zasmucił. Jest dla mnie bardzo ważne, że mogę spotkać się z rannymi i porozmawiać z nimi.

- Mam nadzieję, że ranni szybko poczują się lepiej. Myślami jestem z rodzinami, które utraciły w wypadku swoich najbliższych - powiedziała Pieper, która pełni funkcję koordynatora MSZ ds. współpracy z Polską.

- Pacjentka powiedziała mi, że jest bardzo szczęśliwa, iż dostała drugą szansę. Najważniejsze, że żyje - powiedziała po rozmowie z jedną z rannych Polek.

ycipk-2t1lxs

Jak poinformował polski konsul w Berlinie Mariusz Skórko, w niemieckich szpitalach przebywa jeszcze 22 Polaków, poszkodowanych w niedzielnym wypadku, w tym cztery osoby w szpitalu wypadkowym - Unfallkrankenhaus Berlin. Stan jednej osoby nadal jest krytyczny.

Według konsula firma pogrzebowa z Polski ma przewieźć do kraju ciała wszystkich 13 ofiar śmiertelnych wypadku. Ich identyfikację zakończono w środę.

Anna Widzyk

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t1lxs

ycipk-2t1lxs
ycipk-2t1lxs