Trwa ładowanie...
d4190wq

Nie zajmuj miejsc dla niepełnosprawnych: doskonała kampania

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nie zajmuj miejsc dla niepełnosprawnych: doskonała kampania
(You Tube/Screen)
d4190wq

Rosjanie mają ogromny problem z kierowcami, którzy zajmują miejsca dla niepełnosprawnych, mimo że nimi nie są. Z badań wynika, że 30 proc. kierowców w ogóle nie zwraca uwagi na oznaczenia takich miejsc i traktuje je jak wszystkie inne.

Grupa młodych społeczników postanowiła przeciwdziałać temu zjawisku i wymyśliła kampanię, która cieszy się wielkim powodzeniem u naszych wschodnich sąsiadów. Za pomocą nowoczesnych urządzeń i grupy ochotników nagrano filmy, które zamieniono na hologramowe obrazy.

d4190wq

W centrach handlowych zainstalowano aparaturę, która wyświetlała je, gdy kierowcy próbowali zająć nieprzeznaczone dla nich miejsce parkingowe. Reakcja tych, którzy zostali namierzeni, okazała się bezcenna. Większość podkulała ogon, przepraszała, wstydziła się. Oczywiście film natychmiast stał się viralem i w rosyjskiej sieci zaczął żyć własnym życiem.

W Polsce mamy podobny problem z kierowcami, na pewno nie na taką skalę, ale jednak. Warto, żebyśmy i my zastanowili się nad tym, co zdarza się nam robić. Nie chcielibyśmy przecież być na miejscu tych, dla których stworzono specjalne miejsca parkingowe.

MAK

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq