Trwa ładowanie...

Nie trzeba zostawiać biletu parkingowego za szybą

Nie trzeba zostawiać biletu parkingowego za szybąŹródło: Thinkstock
d1iquan
d1iquan

Nie ma obowiązku zostawiania biletu parkingowego za szybą auta - orzekł Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. O wyroku sądu poinformował media przewodniczący łódzkiej rady miejskiej Tomasz Kacprzak.

Kierowcy w Łodzi, podobnie jak w innych miastach, po zaparkowaniu samochodu muszą z góry zapłacić za parking, a dowód wpłaty umieścić w widocznym miejscu, czyli za szybą auta.

Z takim "nakazem" nie zgadzał się Rzecznik Praw Obywatelskich, który w 2011 roku złożył do sądu skargę. Zdaniem rzecznika miasto ma prawo pobierać opłaty za parkowanie, ale nie może zmuszać kierowców do wykładania biletu w widocznym miejscu, czyli za przednią szybę auta. Według rzecznika prawem samorządu jest tylko i wyłącznie pobranie opłaty. Nakazując wyłożenie biletu przekracza swoje uprawnienia.

Jak powiedział Kacprzak, stanowisko rzecznika podzielił Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi. - Orzeczenie wpłynęło już do rady miasta - dodał.

Według niego takie orzeczenie bije w kierowców, bo przecież i tak będą musieli pokazać zarządcy drogi, że zapłacili za postój. Przewodniczący nie wie jeszcze, jak to będzie wyglądało.

Przedstawianie biletu parkingowego w późniejszym terminie pozostawia też pole oszustom, którzy mogą zdobyć zużyty kwit od innych kierowców.

sj

d1iquan
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1iquan
Więcej tematów