Trwa ładowanie...
d4githj

Nawet tysiąc funtów mandatu za coś, co Polacy robią nagminnie

Lekarze apelują, że palenie papierosów w samochodzie ma negatywny wpływ na współpasażerów. Fakt, że inni czują zapach dymu oznacza, że wdychają niebezpieczne substancje. Kierowcy palący za kierownicą trują innych i są niebezpieczni. Za to grożą wysokie mandaty
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
papieros,palenie,dym,samochód,wnętrze,kabina
papieros,palenie,dym,samochód,wnętrze,kabina (Fotolia, Fot: © Nenov Brothers - Fotolia.com)
d4githj

W niektórych krajach za palenie papierosów w samochodzie, w którym są dzieci lub kobiety w ciąży grożą wysokie kary. Dla przykładu w Szkocji nawet 1000 funtów, we Włoszech 650 euro.

Wszystko dlatego, że badania wykazały, że palenie w aucie jest bardzo szkodliwe dla zdrowia, ale też niebezpieczne. Grupę kierowców poddano badaniom i okazało się, że palenie papierosa jest tak samo rozpraszające jak pisanie smsów na smartfonie.

Faktem jest, że nawet do 12 godzin po wypaleniu papierosa w samochodzie znajdują się szkodliwe substancje. W Anglii i Walii nie można palić nawet w samochodzie zaparkowanym na parkingu. Nawet jeśli ma otwarte drzwi.

d4githj

Jak podaje serwis autoswiat.pl, na Cyprze obowiązuje przepis, że dorośli przewożący dzieci w wieku nie przekraczającym 16 lat, nie mogą palić nawet papierosa elektronicznego.

W Polsce mandat za palenie papierosów lub spożywanie pokarmów w czasie jazdy autem to 50 zł.

d4githj

Podziel się opinią

Share

d4githj

d4githj