Trwa ładowanie...
ycipk-4kfigm

Następne pokolenie nie poprawi bezpieczeństwa na drogach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Następne pokolenie nie poprawi bezpieczeństwa na drogach
(PAP/Jerzy Paszkowski)
ycipk-4kfigm

_ Zdjęcia mają charakter wyłącznie ilustracyjny. Zamieszczone teksty nie dotyczą osób umieszczonych na zdjęciach. _

Przemierzając Polskę z włączonym radiem CB możemy usłyszeć narzekania na stan dróg i zachowanie innych uczestników ruchu. Piratów drogowych w naszym kraju nie brakuje. Sami jednak sprawiamy, że za kilka, czy kilkanaście lat sytuacja może wyglądać podobnie.

Sondaż przeprowadzony przez firmę Continental nie pozostawia złudzeń – wychowujemy dzieci tak, że w przyszłości staną się nieodpowiedzialnymi kierowcami. Nie chodzi tu o tłumaczenie dzieciom zawiłości przepisów drogowych, albo uczenie ich parkowania, ale o przykład, jaki dajemy im prowadząc samochód. Jak przyznało 75 proc. respondentów, nie należy do rzadkości wściekanie się podczas jazdy z dziećmi. 51 proc. zapytanych przyznaje, że zdarza się im krzyczeć na innych uczestników ruchu, 41 proc. dorosłych podróżując z dziećmi kłóci się między sobą, a 21 proc. podczas jazdy używa telefonu komórkowego.

ycipk-4kfigm

Powagę sytuacji potwierdza sondaż przeprowadzony wśród dzieci. Aż 45 proc. z nich przyznaje, że rodzice prowadząc nie koncentrują się na jeździe. Spośród zapytanych aż 75 proc. przyznało, że ojciec jeździ szybciej niż matka, a 33 proc. ankietowanych przyznaje, że ojcowie mają tendencję do agresji na drodze. Mniej więcej tyle samo prosiło swojego rodzica o to, by zwolnić. Dzieci, które dziś z tylnego rzędu siedzeń obserwują dorosłych, niebawem otrzymają prawo jazdy. Wszystko wskazuje więc na to, że w najbliższych latach niewiele zmieni się w kwestii kultury jazdy Polaków.

Badanie zostało przeprowadzone w Niemczech wśród 500 dzieci w wieku od 4 do 16 roku życia.

tb/

Dekalog myslącego kierowcy

ycipk-4kfigm
Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kfigm

ycipk-4kfigm
ycipk-4kfigm