Trwa ładowanie...
d13iv9g
Moto Target

Najszybszy samochód świata na Stadionie Narodowym w Warszawie

Share
Najszybszy samochód świata na Stadionie Narodowym w Warszawie
Źródło: Materiały prasowe
d13iv9g

Podczas organizowanego 18. Pikniku Naukowego w Warszawie będzie można po raz pierwszy w Polsce zobaczyć pojazd Bloodhound SSC, który w 2015 roku podejmie próbę pobicia rekordu prędkości na lądzie.

Piknik odbędzie się na Stadionie Narodowym, 31 maja, w godzinach 11-20. Wstęp jest bezpłatny. Tematem przewodnim tegorocznej edycji pikniku jest czas, a czym innym, jak nie walką z czasem jest próba pobicia rekordu prędkości na lądzie? Chodzi przecież o to, by pokonać dystans pomiarowy w jak najkrótszym czasie. W przyszłym roku spróbuje tego dokonać Andy Green za sterami bolidu Bloodhound SSC. Ma on przekroczyć barierę dźwięku i rozwinąć astronomiczną prędkość 800 mil/h (1287 km/h). Na 2016 rok zaplanowana jest kolejna próba, której celem będzie 1000 mil/h (1609 km/h).

Imponującą replikę pojazdu Bloodhound SSC o długości blisko 14 metrów i wysokości 3 metrów będzie można oglądać w strefie motorsportu, a dokładniej w strefie firmy Castrol. Pojazd jest napędzany silnikiem odrzutowym Rolls-Royce EJ200, wspomaganym zespołem rakiet hybrydowych Nammo. Źródłem napędu pompy utleniacza do paliwa rakietowego jest… 750-konny silnik z samochodu wyścigowego. Łączna moc to 135 000 KM, czyli mniej więcej tyle, co w 180 samochodach Formuły 1. Przy pełnej prędkości Bloodhound w czasie 1 sekundy przebywa dystans równy ok. 4 długości boiska piłkarskiego.

d13iv9g

Zaprezentowany zostanie także najszybszy samochód na 1/4 mili w Polsce – Corvette VTG i wyścigowego VW Golfa z Volkswagen Castrol Cup. Podczas pikniku będzie można się spotkać i porozmawiać z kierowcami obydwu samochodów – Grzegorzem Staszewskim i Jerzym Dudkiem.

Piknik Naukowy odbędzie się w sobotę, 31 maja, ale replikę pojazdu Bloodhound SSC można będzie zobaczyć na stadionie już od środy, 28 maja.

(źródło: Mototarget.pl)

Szukasz akcesoriów do swojego auta? Kliknij i zobacz najlepsze oferty!

d13iv9g

Podziel się opinią

Share
d13iv9g
d13iv9g
Więcej tematów