Trwa ładowanie...

Najpiękniejsze ciężarówki Europy na zlocie w Opolu

Najpiękniejsze ciężarówki Europy na zlocie w Opolu
d4mbrqs
d4mbrqs

Ponad 30 tys. widzów odwiedziło podczas weekendu V Międzynarodowy Zlot Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych "Master Truck" w Opolu. Na imprezę przyjechało ok. 140 najpiękniejszych ciężarówek z Polski i Europy.

(fot. PAP/Krzysztof Świderski)
Źródło: (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

Lśniące chromem i pomalowane w fantazyjne wzory ciężarówki można było w Opolu oglądać od piątku wieczorem. Według szacunków organizatorów przez teren zlotu - campus Politechniki Opolskiej - przewinęło się przez weekend ponad 30 tys. zwiedzających z całej Polski.

Opolski zlot, to oprócz rozgrywanych codziennie konkurencji sprawnościowych i pokazów, również konkurs piękności ciężarówek. Najpiękniejsze pojazdy wybierano w kilku kategoriach - w tym najbardziej prestiżowej "Master Truck". Tytuł najpiękniejszej ciężarówki jury przyznało gościowi z Finlandii - Juha Ristimaa.

Fiński zwycięzca przywiózł na zlot zieloną Scanię ozdobioną twarzami i autografami ikon popkultury. Na burtach jego trucka można było zobaczyć m.in. Marylin Monroe, Marlenę Dietrich, Elvisa Presleya, Jimiego Hendrixa, Franka Sinatrę, Jamesa Deana, Marlona Brando i Beatlesów. Ciężarówka Juhy Ristimaa jest znacznie dłuższa od normalnego TIR-a, dlatego, aby mogła przyjechać do Opola, niezbędne było specjalne zezwolenie na poruszanie się po polskich drogach.

d4mbrqs

* ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ * Podczas V "Master Trucka" bogato reprezentowane były ciężarówki, których właściciele ozdabiają swoje pojazdy motywami z filmów. W Opolu pojawiły się m.in. samochody z postaciami z filmów "Transformers", "Piraci z Karaibów", "Ghost Rider" i "Titanic", a nawet filmu "Auta" z wytwórni Disneya. Nie zabrakło również "tradycyjnych" wśród truckerów zdobień w stylu Dzikiego Zachodu, czy roznegliżowanych kobiet-herosów z fantastycznych światów.

Swojego przedstawiciela w gronie postaci wartych umieszczenia na ciężarówce doczekała się także Polska - z burty jednego z ciągników groźnie spoglądał Wiedźmin Geralt - bohater cyklu powieści fantasy Andrzeja Sapkowskiego i popularnej gry komputerowej.

(fot. PAP/Krzysztof Świderski)
Źródło: (fot. PAP/Krzysztof Świderski)

Jako że opolski zlot jest chętnie odwiedzany przez właścicieli ciężarówek ze Skandynawii - gdzie tuning ciężkiej motoryzacji to niemal sport narodowy - organizatorzy utworzyli specjalną "polską" kategorię "Master Truck of Poland". Trójka jej zwycięzców będzie mogła pojechać do Szwecji na prestiżowy zlot Nordic Trophy i powalczyć o sukcesy "w jaskini lwa". Wśród nagrodzonych samochodów jest m.in. wyposażony w potężny system nagłośnieniowy DAF ozdobiony postacią obrońcy ludzkości, dobrego demona z filmów "Hellboy".

d4mbrqs

Duże wrażenie na zwiedzających robiła też ciężarówka pomalowana w motywy z filmu "300" według powieści graficznej Franka Millera. Z jednej burty ciągnika groźnie spoglądał perski wódz Kserkses ze swoją gwardią przyboczną, z drugiej dumnie patrzył Leonidas i jego 300 Spartan, którzy dali przykład męstwa w wąwozie Termopile. "Malowanie jest tak realistyczne, że wydaje się że Kserkses za chwilę zeskoczy z burty auta, i stoczy pojedynek z Leonidasem" - mówili oglądający.

Zwiedzający zlot mogli też uczestniczyć w wielu konkurencjach sprawnościowych, oraz obejrzeć pokazy - m.in. skutków zderzenia ciężarówki z autem osobowym i późniejszej akcji ratunkowej służb ratowniczych, a także rozrywania osobówki przez dwa potężne trucki.

d4mbrqs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4mbrqs
Więcej tematów