Trwa ładowanie...

Najmniejszy salon samochody na świecie. Mieści się w budce telefonicznej

Każdy turysta w Londynie chce przynajmniej zrobić zdjęcie czerwonej budce telefonicznej, ale już mało osób z nich dzwoni. Teraz jedna dostanie nowe życie. Można będzie w niej kupić samochód.

Najmniejszy salon samochody na świecie. Mieści się w budce telefonicznejŹródło: Materiały prasowe, fot: Peugeot
d29slib
d29slib

Smartfonowa rewolucja nie tylko sprawiła, że każdy z nas ma w kieszeni telefon – większość z nas przestała dzwonić. Toteż budki telefoniczne, które w Londynie można było spotkać na każdym kroku, straciły rację bytu. Brytyjczycy zaczęli więc przerabiać je na hotspoty wi-fi i miejsca ładowania smartfonów. Peugeot poszedł o krok dalej.

Salon Peugeota w budce telefonicznej Materiały prasowe
Salon Peugeota w budce telefonicznej Źródło: Materiały prasowe, fot: Peugeot

Zlokalizowana przy Russel Square budka została przekształcona w najmniejszy na świecie punkt sprzedaży samochodów. Naturalnie w środku nie można fizycznie obejrzeć auta, nie czeka też żaden doradca klienta. Zamiast tego przygotowany jest tablet, na którym klient będzie mógł zapoznać się z ofertą producenta, dowiedzieć się o sposobach finansowania i nawet kupić nowe auto.

Salon Peugeota w budce telefonicznej Materiały prasowe
Salon Peugeota w budce telefonicznej Źródło: Materiały prasowe, fot: Peugeot

Peugeot w ten sposób chce wypromować swój system sprzedaży online, który wystartował na początku 2017 r. W zaciszu domu (lub w tym wypadku budki telefonicznej) klient samodzielnie konfiguruje wybrany model i zamawia go po kliknięciu jednego przycisku.

d29slib

Według producenta, pomysł cieszy się popularnością. Dotychczas ponad 35 000 klientów zdecydowało się na zakup samochodu przez internet. Najczęściej wybieranym modelem jest 208. Salon w budce zacznie funkcjonować 12 września.

d29slib
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d29slib
Więcej tematów