Trwa ładowanie...
d4hvkyc
d4hvkyc

Na Węgrzech ruszyła produkcja Audi TT Roadster

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4hvkyc

W fabryce Audi Hungaria rozpoczęła się produkcja nowej generacji modelu TT Roadster. Jest to czwarty pojazd, obok A3 Limousine, A3 Cabriolet i TT Coupe, wytwarzany w tych zakładach.

Inauguracja przebiegła bardzo uroczyście. Uczestniczyli w niej m.in. prezes Audi AG Rupert Stadler, węgierski premier Viktor Orban i prezydent miasta Gyon Zsolt Borkai. - Rozpoczęcie produkcji nowego TT Roadster wzmacnia pozycję węgierskiego oddziału firmy w naszej globalnej sieci produkcyjnej. Zakłady w Gyor wnoszą duży wkład w nasz rozwój - powiedział Stadler.

Główną nowością w tym dwuosobowym pojeździe jest Audi virtual cockpit. Ta cyfrowa deska rozdzielcza zastępuje analogowe wskaźniki i skupia wszystkie ważne informacje w polu widzenia kierowcy. Za to rozwiązanie Audi TT otrzymało nagrodę Connectivity Award.

d4hvkyc

Produkcja samochodów na Węgrzech rozpoczęła się w czerwcu 2013 r., zaś wcześniej odbywało się tam wytwarzanie silników. Od tego czasu taśmy montażowe opuściło 100 000 egzemplarzy Audi. Warto dodać, że zakład w Gyor jest pierwszą fabryką marki zlokalizowaną poza Niemcami.

Źródło: Audi

ll/moto.wp.pl

Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia motoryzacyjne!

d4hvkyc

Podziel się opinią

Share

d4hvkyc

d4hvkyc