Trwa ładowanie...

Na stacje paliw zawitały niespodziewanie niższe ceny

Share
Na stacje paliw zawitały niespodziewanie niższe ceny
Źródło: East News/Piotr Jedzura/Reporter
d247suo

W tym tygodniu odnotowane zostały spadki średnich cen prawie wszystkich paliw. Podrożał jedynie autogaz - informują analitycy e-petrol.pl.

Średnia cena popularnej benzyny 95 uplasowała się na poziomie 4,42 zł/l. Paliwo to odnotowało spadek przeciętnej ceny na poziomie 2 groszy w porównaniu z ceną z ubiegłego tygodnia, która wynosiła 4,44 zł/l. Więcej, bo o 4 grosze zdrożała benzyna 98-oktanowa. Jej przeciętna cena na rynku detalicznym w tym tygodniu znalazła się na poziomie 4,76 zł/l. Przed tygodniem za litr tej mniej popularnej benzyny kierowcy musieli zapłacić średnio 4,80 zł.

Również o 4 grosze potaniał litr oleju napędowego. Jeszcze tydzień temu za diesla trzeba było zapłacić przeciętnie 4,38 zł, obecnie już 4,34 zł/l. Sytuacja na rynku detalicznym benzyn i oleju napędowego wynika ze znaczących obniżek cen w hurcie. W ciągu ubiegłego tygodnia benzyna w hurcie zdołała potanieć o ok. 150 zł.

d247suo

Jedyne paliwo, które zamiast spadku, odnotowało wzrost średniej ceny to LPG. Obecnie cena autogazu wynosi 2,09 zł/l. Oznacza to podwyżkę o 1 grosz.

Najtańszym województwem pod względem średniej ceny benzyny 95 jest lubelskie, przeciętna cena tego paliwa wynosi tam 4,33 zł/l. Najmniej za litr 98 zapłacimy na Śląsku i Wielkopolsce, średnio 4,65 zł. Najniższa, przeciętna cena oleju napędowego odnotowana została w aż czterech województwach: lubelskim, łódzkim, śląskim i wielkopolskim i wyniosła 4,29 zł/l. Najtańszy autogaz znajdziemy na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Posiadacze aut z instalacją gazową zapłacą tam średnio 2,05 zł/l.

Najdroższym województwem w tym tygodniu w przypadku większości paliw jest województwo mazowieckie. Średnie ceny benzyny 98, oleju napędowego i LPG wyniosły tam kolejno: 4,87 zł/l., 4,44 zł/l, 2,15 zł/l. Najdroższa benzyna 95 jest w województwie zachodniopomorskim. Średnia cena tego paliwa znalazła się tam na poziomie 4,54 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.

d247suo

Podziel się opinią

Share
d247suo
d247suo
Więcej tematów