Trwa ładowanie...
d15izip

Na razie nie trzeba bać się podwyżek. Ceny paliwa bez zmian

Początek października przyniósł dalszą stabilizację cen paliw na stacjach. Choć w hurtowych cennikach rafinerii zanotowano obniżki, to w najbliższym czasie nie należy spodziewać się niższych cen przy dystrybutorach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tankowanie
Tankowanie (WP.PL)
d15izip

To, że ceny 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego od dłuższego czasu utrzymują się poniżej poziomu 5 złotych, kierowcy zawdzięczają głównie właścicielom stacji paliw. W ostatnich dniach marże detaliczne oscylowały wokół zera, a na niektórych obiektach litr diesla był kilka groszy tańszy od referencyjnych cen hurtowych publikowanych przez krajowych producentów.

Detaliczne ceny paliw od początku września są stabilne i utrzymują się nieznacznie poniżej poziomu 5 zł. W mijającym tygodniu średni koszt tankowania 95-oktanowej benzyny i oleju napędowego nie zmienił się i wynosi odpowiednio 4,96 zł/l i 4,99 zł/l. O grosz wzrosła średnia cena autogazu, która na początku października wynosi 1,98 zł/l. Co czeka nas w najbliższym czasie?

W mijającym tygodniu w cennikach krajowych rafinerii obserwowaliśmy systematyczne obniżki, zarówno w przypadku benzyny, jak i oleju napędowego. Metr sześcienny 95-oktanowej benzyny od końca września potaniał o 12,60 zł i kosztuje dzisiaj 3981,00 zł. W przypadku diesla obniżka wyniosła 79,20 zł, a metr sześcienny oleju napędowego średnio w cennikach krajowych producentów kosztuje dzisiaj 4043,40 zł.

d15izip

W związku ze spadkiem cen na rynku hurtowym ceny paliw na stacjach w najbliższych dniach nie powinny rosnąć, ale przestrzeń do ewentualnych obniżek jest mocno ograniczona wyjątkowo niskim poziomem marż detalicznych.

Prognozowane przez e-petrol.pl przedziały cenowe na stacjach paliw dla poszczególnych gatunków paliw na drugi tydzień października wyglądają następująco: 4,94-5,05 zł/l dla benzyny 95-oktanowej, dla diesla 4,96-5,07 zł/l oraz 1,97-2,04 zł/l dla autogazu.

d15izip

Podziel się opinią

Share

d15izip

d15izip