Trwa ładowanie...
d28bfow
Wiadomości

Na co w Polsce może liczyć właściciel samochodu hybrydowego lub elektrycznego?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na co w Polsce może liczyć właściciel samochodu hybrydowego lub elektrycznego?
(Tomasz Budzik)
d28bfow

W odpowiedzi na alarmujące raporty dotyczące zanieczyszczenia powietrza w wielu miejscach naszego kraju, polskie miasta wprowadzają udogodnienia dla właścicieli samochodów hybrydowych i elektrycznych. Kierowcy niskoemisyjnych pojazdów mogą już korzystać z przywilejów w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku, Toruniu i Tarnowie.

Polskie miasta dołączają do szybko rosnącej grupy światowych metropolii, które premiują właścicieli aut przyjaznych środowisku. Przywileje obejmują uprawnienia do wjazdu w strefę objętą zakazem ruchu, jak na przykład teren warszawskiego Traktu Królewskiego. Posiadacze samochodów o napędzie elektrycznym i hybrydowym, zarejestrowanych w Warszawie, mogą wjechać do tej strefy dzięki posiadaniu identyfikatora wydawanego przez Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie na podstawie zarządzenia Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Mieszkańcy Wrocławia, którzy zdecydowali się na zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego mogą bezpłatnie korzystać ze stacji szybkiego ładowania i są zwolnieni z opłat za parkowanie, niezależnie od czasu i miejsca swego postoju. Z opłat parkingowych zwolnieni są także właściciele takich pojazdów w Gdańsku i Toruniu, a jedynie symboliczna opłata jest pobierana w Szczecinie i Tarnowie. W Krakowie parkowanie dla posiadaczy miesięcznych abonamentów jest o połowę tańsze.

d28bfow

Programy przyjazne środowisku w polskich miastach są stopniowo rozwijane – w ich ramach planuje się rozbudowę sieci stacji ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz włączane takich aut do flot komunikacji miejskiej i służb komunalnych a także kolejne przywileje dla posiadaczy: korzystanie z pasów dla autobusów, dostęp do stref wyłączonych z ruchu kołowego lub z ograniczonym ruchem czy całkowicie bezpłatne parkowanie.

Źródło: Mitsubishi

* A może bardziej tradycyjny sposób na oszczędzanie? *

d28bfow

Podziel się opinią

Share

d28bfow

d28bfow