Trwa ładowanie...
d378ham
d378ham

MIR: Olszewski pełnomocnikiem rządu ds. bezpieczeństwa na drogach

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d378ham

Poseł PO Paweł Olszewski został pełnomocnikiem rządu ds. regulacji i harmonizacji obszaru bezpieczeństwa transportu i ruchu drogowego w randze sekretarza stanu w resorcie infrastruktury i rozwoju - poinformowało MIR.

Olszewski będzie odpowiadał za poprawę bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym.

Powołanie pełnomocnika ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego pod koniec ubiegłego roku zapowiedziała szefowa MIR Maria Wasiak. Jego głównym zadaniem miało być zmniejszenie liczby ofiar wypadków na drogach w Polsce. W raporcie Bank Światowy wskazywał, że brak takiej instytucji jest przyczyną słabych wyników Polski w ostatnich latach w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego.

d378ham

Jak poinformowało w czwartek Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Olszewskiego na stanowisko pełnomocnika powołała premier Ewa Kopacz.

"Zadaniem pełnomocnika będzie analiza, ocena i wdrożenie zaleceń i rekomendacji wynikających z przeglądu obszarów kluczowych z punktu widzenia poprawy stanu bezpieczeństwa w transporcie i ruchu drogowym w Polsce. Swoje zadania pełnomocnik będzie wykonywał we współdziałaniu z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Państwową Komisją Badania Wypadków Kolejowych, Państwową Komisją Badania Wypadków Lotniczych, Państwową Komisją Badania Wypadków Morskich oraz właściwymi organami administracji rządowej" - zaznaczył resort.

MIR dodało, że "pełnomocnik będzie kierować do administracji rządowej rekomendacje, zalecenia i opinie, wskazując konkretne działania do podjęcia". "Będzie podejmować współpracę z organami administracji publicznej i z organizacjami pozarządowymi w celu właściwej realizacji powierzonych mu zadań oraz zapewnienia efektywnej realizacji Narodowego Programu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2013-2020" - podkreślił resort.

Pełnomocnik będzie musiał ponadto składać Radzie Ministrów półroczne sprawozdania ze swojej działalności.

Olszewski jest absolwentem zarządzania i marketingu na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od 2005 r. jest posłem na Sejm. Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego komisji budżetu i polityki finansowej oraz był członkiem komisji spraw wewnętrznych oraz ds. służb specjalnych.

d378ham

Podziel się opinią

Share

d378ham

d378ham