W tym tygodniu ceny paliw zmieniły się minimalnie - o 1 grosz mniej kosztuje benzyna bezołowiowa 95, a dla oleju napędowego nie zobaczyliśmy żadnej zmiany. Cena benzyny 95-oktanowej wyniosła 5,43 zł/l - a odmiana 98-oktanowej tego paliwa potaniała o dwa grosze i kosztuje w tym tygodniu 5,72 zł/l. Olej napędowy pozostaje na niezmienionym poziomie 5,29 zł/l.
Autogaz w swej średniej ogólnopolskiej podrożał o 4 grosze i kosztuje 2,57 zł/l. Analitycy branży paliwowej przewidują, że ceny tego paliwa będą mogły notować wzrost nawet o 10 gr/l. Stacje nie realizują bowiem jeszcze w stopniu wystarczającym zmian w sektorze dostaw.
Wśród wyników poszczególnych województw sytuacja jest następująca: najdroższym regionem, jeśli chodzi o cenę benzyny 95 jest Podlasie oraz Warmia i Mazury, gdzie cena wynosi 5,47 zł/l. Najtańszy jest natomiast Śląsk Opolski - z ceną 5,36 zł/l. Olej napędowy najdrożej sprzedawany jest w województwach nadmorskich - w pomorskim cena to 5,38 zł/l. Najtaniej wypada natomiast jego sprzedaż w województwie śląskim - 5,17 zł/l.
Opolskie jest też województwem o najtańszym autogazie - kosztuje on 2,50 zł/l, podczas gdy najdroższy jest on na Pomorzu Zachodnim - po 2,64 zł/l.
Jeśli chodzi o stolice wojewódzkie - najtańszymi miastami są Opole (5,34 zł/l za benzynę 95) i Katowice (5,18 zł/l za olej napędowy). Najtańszy autogaz zobaczyliśmy natomiast w Bydgoszczy (2,49 zł/l). Olsztyn stał się najdroższym miastem jeśli chodzi o ceny benzyny 95 - 5,49 zł/l. W sprzedaży diesla najdroższy okazał się Szczecin z ceną 5,39 zł/l. W tym ostatnim również najdroższy jest autogaz z ceną 2,73 zł/l.
(źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A.)