Trwa ładowanie...
d4190wq

Mercedesowi zajęło 38 lat, aby wyprodukować 300 tys. egzemplarzy Klasy G

Niewiele jest na świecie modeli, które byłyby produkowane przez dziesięciolecia. Jednym z takich kultowych samochodów jest Mercedes Klasy G, czyli słynne kanciaste terenowe auto. Powstaje ono już od 38 lat i w tym czasie niemiecka marka wyprodukowała 300 tys. egzemplarzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedesowi zajęło 38 lat, aby wyprodukować 300 tys. egzemplarzy Klasy G
(Materiały prasowe)
d4190wq

Mercedes Klasy G to najbardziej nietypowy model w ofercie tego producenta samochodów. Powstał jako rasowa terenówka, która otrzymała kanciaste nadwozie i wyjątkowe możliwości off-roadowe, a nie auto luksusowe. Samochód ten nie jest produkowany przez Mercedesa, tylko przez firmę Magna Steyr w austriackim Grazu.

Dziś Klasa G nieco się zmieniła. Z jednej strony nadal jest kanciasta i nie da się jej pomylić z żadnym innym autem, ale z drugiej nie jest już samochodem użytkowym, a luksusowym SUV-em. Najpopularniejszą odmianą jest G 63 od AMG, której cena rozpoczyna się od 697 tys. zł. W ofercie jest też topowa, kosztująca 1 319 500 zł wersja G 65 AMG o mocy 630 KM. Niewiele mniej (1 097 500 zł) kosztuje dostosowany do jazdy w wyjątkowo ciężkim terenie model G 500 4x4^2.

   Materiały prasowe

W odróżnieniu od innych klasycznych modeli terenowych (Jeepa Wranglera i Land Rovera Defendera) Mercedes Klasy G jest dość rzadkim modelem. Jest też dużo mniej popularna od większości innych samochodów niemieckiej marki. Wynika to przede wszystkim z ceny, ale też z nietypowego charateru tego auta. Dlatego osiągnięcie produkcji na poziomie 300 tys. sztuk zajęło mu aż 38 lat. Przez ten cały czas Klasa G była i nadal jest modelem kultowym i cały czas będzie powstawać w austriackiej fabryce.

d4190wq

Podziel się opinią

Share

d4190wq

d4190wq