Mercedes W124
Wspomnienia taksówkarza
W motoryzacyjnym świecie, pełnym stereotypów i obiegowych opinii, niektórzy producenci zaskarbili sobie rzesze wiernych klientów, ślepo zapatrzonych w trwałość ich produktów. Jednym z nich jest Mercedes - ikona żywotnych i niemal nieśmiertelnych samochodów, zdolnych jeździć bez wytchnienia długie dziesięciolecia.
W motoryzacyjnym świecie, pełnym stereotypów i obiegowych opinii, niektórzy producenci zaskarbili sobie rzesze wiernych klientów, ślepo zapatrzonych w trwałość ich produktów. Jednym z nich jest Mercedes - ikona żywotnych i niemal nieśmiertelnych samochodów, zdolnych jeździć bez wytchnienia długie dziesięciolecia. Problem jednak w tym, że ostatnimi czasy ta niemiecka marka premium borykała się z licznymi jakościowymi i technicznymi bolączkami. Korozja trawiąca nawet modele Klasy S, awaryjna elektronika czy kłopoty ze skomplikowaną mechaniką - to tylko najpowszechniejsze atrakcje, czekające właścicieli tych aut. Dlatego warto zwrócić uwagę na produkty sprzed lat, których reputacja wraz z kolejnymi dekadami nie przemija. Najlepszy przykład to Mercedes W124.
Ten pełnoprawny klasyk, nadal w oczach sporego grona kierowców i taksówkarzy wart jest długich poszukiwań na rynku wtórnym. Znalezienie kultowego diesla z przebiegiem w granicach zdrowego rozsądku, jest prawie niewykonalne. O wiele łatwiej wyszukać benzynową odmianę o dużej pojemności skokowej, godząc się tym samym z odpowiednimi wydatkami na stacji paliw. W zamian otrzymamy, co prawda wiekowe, ale perfekcyjnie auto z mnóstwem tanich części zamiennych - a co równie istotne, bez trudu trafimy do doskonale wyszkolonego mechanika, znającego W124 od podszewki.
Spadkobierca legendarnej Beczki W123, pojawił się w ofercie Mercedesa w 1984 roku i niemal od razu trafił w gusta konserwatywnej klienteli. Klasyczne, foremne kształty zwłaszcza najpopularniejszej odmiany - czterodrzwiowego sedana - nawet dziś przykuwają uwagę przechodniów odwracających głowy za przeszło dwudziestoczteroletnim Mercedesem.