Qaqwqwrqw

Mercedes otwiera niezależne salony AMG na całym świecie

Mercedes cały czas rozwija swój oddział AMG odpowiedzialny za najmocniejsze wersje niemieckich samochodów. Popularność tych aut rośnie tak szybko, że koncern postanowił utworzyć dla AMG niezależne salony sprzedaży.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedes otwiera niezależne salony AMG na całym świecie
(Materiały prasowe)
Qaqwqwrqw

Do tej pory samochody AMG były sprzedawane tylko w salonach Mercedesa. W przypadku około 400 miejsc na całym świecie wydzielono specjalne strefy dla tych sportowych aut. W styczniu 2017 r. niemiecka firma zdecydowała się na kolejny ruch – w Tokio otwarto pierwszy salon oferujący tylko modele AMG. Już wtedy zapowiedziano, że kolejny powstanie w Sydney do końca roku.

Teraz Tobias Meors, szef AMG, poinformował, że kolejne salony sportowego oddziału Mercedesa powstaną w Szanghaju, Abu Zabi, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Można się też spodziewać, że na tym tworzenie przedstawicielstw AMG się nie skończy i prawdopodobnie obejmie też USA.

Nowe punkty dilerskie AMG zapewne będą podobne do tego w Tokio. To oznacza przestrzenie nawiązujące do torów wyścigowych i dużą powierzchnię, na której prezentowane są modele niemieckiej marki.

Qaqwqwrqw
Materiały prasowe
Podziel się

Skąd pomysł na tworzenie oddzielnych salonów dla AMG? Ma to wspomagać znaczące wzrosty, jakie odnotowuje ta marka. W 2016 r. sprzedano blisko 100 tys. samochodów z oznaczeniem AMG, co oznaczało wzrost aż o 44 proc. Niemcy liczą, że trend ten uda się utrzymać, a stworzenie bardziej wyjątkowych miejsc sprzedaży pozwoli na budowanie wizerunku marki.

Warto przy tym zauważyć, że AMG przestaje oznaczać tylko najmocniejsze modele Mercedesa. Powstają samochody, które w całości przygotowywane są przez ten oddział niemieckiego koncernu. Jest to sportowy Mercedes-AMG GT, który w topowej wersji oferuje 585 KM i 700 Nm, co pozwala na osiągnięcie 100 km/h w 3,6 s i rozpędzenie się do 318 km/h.

AMG pracuje też nad jeszcze bardziej imponującym pojazdem, który na razie nazywany jest "Project One". Ten limitowany supersamochód z najwyższej półki ma posiadać silnik spalinowy i układ hybrydowy z bolidu Formuły 1 zmodyfikowane tak, żeby dostarczać ponad 1000 KM. Po raz pierwszy model ma być zaprezentowany w drugiej połowie 2017 r.

Qaqwqwrqw
Polub WP Moto
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

Qaqwqwrqw