Trwa ładowanie...
d41bjy6
d41bjy6

Mercedes-Benz S 500 Plug-in Hybrid za 499 000 zł

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d41bjy6

W polskich salonach Mercedes-Benz ruszyło zbieranie zamówień na model S 500 Plug-in Hybrid. Cena rozpoczyna się od 499 000 zł.

Za napęd odpowiadają dwa silniki - spalinowy biturbo oraz elektryczny. Pierwszy z nich ma pojemność 3 l, generuje moc 333 KM przy 5260-6000 obr./min. i moment 480 Nm przy 1600-4000 obr./min. Drugi charakteryzuje się mocą 109 KM i momentem 340 Nm. Łączna moc zespołu napędowego wynosi zatem 442 KM zaś maksymalny moment obrotowy - 650 Nm. Pozwala to na rozpędzenie się do "setki" w 5,2 s i osiągnięcie maksymalnej prędkości 250 km/h.

Zużycie paliwa ustalono na 2,8 l/100 km, zaś emisję dwutlenku węgla - 65 g/km. S 500 Plug-in Hybrid może również poruszać się jedynie w trybie elektrycznym - zasięg w tym przypadku wynosi do 33 km, a prędkość maksymalna 140 km/h. Czas ładowania od 20-100 proc. wynosi od 2 do 4,1 h. Co istotne, na komponenty układu hybrydowego oraz akumulator producent udziela 6-letniej gwarancji ograniczonej przebiegiem 100 000 km.

(fot. zdjęcie producenta)

Samochód posiada automatyczny system zarządzania energią, który bierze pod uwagę nie tylko stan naładowania akumulatora, ale też aktualne warunki drogowe oraz zaplanowaną trasę. Kierowca ma do wyboru cztery tryby jazdy i trzy programy skrzyni biegów. Tzw. dotykowy pedał gazu informuje go o włączeniu jednostki spalinowej lub poprzez podwójny impuls wskazuje, kiedy warto zdjąć nogę z pedału, by aktywować tryb żeglowania lub rekuperacji. Przepływ energii na bieżąco można śledzić na panelu wskaźników oraz na ekranie centralnym.

d41bjy6

Nowinką na liście wyposażenia jest rozbudowana funkcja wstępnej wentylacji. Pozwala ona z wyprzedzeniem zaprogramować pożądaną temperaturę powietrza w kabinie, np. za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Za wentylację odpowiada napędzany elektrycznie kompresor chłodniczy oraz elektryczne ogrzewanie. Funkcja obejmuje również uruchomienie podgrzewania foteli, kierownicy oraz podłokietników drzwiach.

CB Radia i anteny w obniżonych cenach. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

(fot. zdjęcie producenta)

S 500 Plug-in Hybrid będzie dostępny wyłącznie z długim rozstawem osi. Nabywca otrzyma samochód wyposażony w LED-owe lampy przednie i tylne, system Comand Online, gładzik do sterowania komputerem, klimatyzację, podgrzewane tylne fotele, pakiet Memory dla kierowcy i pasażera z przodu, oświetlenie dostępne w siedmiu kolorach, pneumatyczne zawieszenie z aktywnym tłumieniem oraz cały szereg układów wspomagających bezpieczeństwo.

d41bjy6

Opcjonalnie pojazd można doposażyć m. in. w system oświetlenia LED ze zmienną dystrybucją światła dla dróg pozamiejskich i autostrad, wyświetlacz head-up, pakiet Driving Assistance Plus, układ rozpoznawania pieszych i zwierząt w ciemności, wielokonturowe fotele z dynamicznym podparciem w zakrętach i masażem, panoramiczny, otwierany dach czy odbiorniki telewizji cyfrowej.

S 500 Plug-in Hybrid będzie dostępny u dealerów od września 2014 r.

Źródło: Mercedes-Benz

ll/moto.wp.pl

CB Radia i anteny w obniżonych cenach. Kliknij i wybierz najlepszą ofertę!

d41bjy6

Podziel się opinią

Share

d41bjy6

d41bjy6