Trwa ładowanie...
dr8yj39

Mercedes będzie produkował mniejszego CLS-a na Węgrzech

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mercedes będzie produkował mniejszego CLS-a na Węgrzech
(zdjęcie producenta)
dr8yj39

Nowo otwarta fabryka w węgierskim Kecskemét zajęła się produkcją Klasy B, ale już niedługo dołączy do niej zupełnie nowy model. Będzie to czterodrzwiowe coupe mniejsze od CLS-a. Testy nowego auta trwają już od pewnego czasu, ale oficjalne potwierdzenie miało miejsce dopiero podczas otwarcia węgierskiego zakładu.

Mercedes CLS to (w przypadku obu generacji) bardzo udane połączenie klasycznej limuzyny ze sportowym stylem. Model ten stał się też prekursorem dla innych modeli tej klasy - Audi A7, czy Porsche Panamery. Teraz przyszedł czas na kolejny model, który najprawdopodobniej będzie bardzo podobny - jedynie mniejszy. Nowy Mercedes będzie nosił nazwę CLA i powstanie na przedłużonej modułowej platformie znanej z nowej Klasy A.

Obok popularnej Klasy B (od listopada 2011 nowy model zamówiło już 100 tys. klientów), to właśnie sportowy sedan będzie drugim samochodem powstającym w węgierskiej fabryce. Jego sukces raczej nie będzie tak znaczący, ale jeśli zachowa styl i agresywną stylistykę modelu CLS to na pewno znajdzie sporą grupę klientów.

sj

Chcesz wypożyczyć auto? Sprawdź, gdzie możesz to zrobić w swoim województwie!

dr8yj39

Podziel się opinią

Share

dr8yj39

dr8yj39