Trwa ładowanie...
d1j6h9a

Memoriał Attilio Bettegi: zwycięstwo Kubicy w Bolonii

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Memoriał Attilio Bettegi: zwycięstwo Kubicy w Bolonii
(AFP)
d1j6h9a

Robert Kubica wygrał na torze w Bolonii Memorial Bettega Night Sprint. W finałowym wyścigu równoległym zremisował 1:1 z Włochem Lorenzo Bertellim (obaj Ford Fiesta WRC), ale były kierowca Formuły 1 miał lepszy czas jednego okrążenia.

W rywalizacji o trzecie miejsce Kanadyjczyk Jacques Villeneuve (Ford Fiesta WRC) pokonał Simone Romagnana jadącego Fordem Focusem WRC.

Kubica wpisał się na listę zwycięzców prestiżowej imprezy, w której w ubiegłych edycjach zwyciężali m.in. Brytyjczyk Kris Meeke, Norweg Petter Solberg, Fin Mikko Hirvonen i Hiszpan Dani Sordo.

d1j6h9a

Motor Show w Bolonii organizowany jest na zakończenie salonu samochodowego, podczas którego prezentowane są najnowsze modele wchodzące na rynki europejskie w następnym roku.

W niedzielę zaplanowana jest druga runda rywalizacji - Memoriał Bettegi, który w 2010 roku wygrał aktualny mistrz świata Francuz Sebastien Ogier, a rok później Solberg.

Memoriał Bettegi trafił do programu imprezy pod koniec 1985 roku, siedem miesięcy po tragicznej śmierci fabrycznego kierowcy Lancii w Rajdzie Korsyki.

d1j6h9a

Podziel się opinią

Share

d1j6h9a

d1j6h9a