Trwa ładowanie...
d2wm9f5

Marki samochodowe angażują najbardziej na Facebooku

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marki samochodowe angażują najbardziej na Facebooku
d2wm9f5

Ponad milion wpisów od początku roku na Facebooku, po ponad 60 tys. opinii na Twitterze i YouTube, prawie 4 tys. informacji w serwisie Wykop.pl – taka jest skala dyskusji o markach samochodowych w social media. Które z nich internauci komentują najchętniej?

W cyklicznej analizie „Moto social” PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wziął pod uwagę polskojęzyczne, publiczne posty i komentarze, wyselekcjonowane na podstawie monitoringu najpopularniejszych źródeł społecznościowych. Badaniem objęto okres od 1 stycznia do 31 października 2014 r.

W rankingu 10 marek samochodowych, powstałym w oparciu o podsumowanie liczby wpisów w analizowanych źródłach, pierwszą lokatę zajął Volkswagen. Na jego temat opublikowano przeszło 101 tys. informacji. Drugi Fiat może poszczycić się ponad 86 tys. materiałów. Podium zamknął Mercedes z wynikiem przekraczającym 83 tys. komentarzy i wpisów. W przedziale powyżej 70 tys. publikacji znalazły się BMW, Ford i Opel. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęły Honda, Audi, Peugeot i Skoda.

Zwycięzcy rankingu potwierdzili swą pozycję w zestawieniu Top 10 marek najchętniej wymienianych tylko na Facebooku. Na temat Volkswagena opublikowano 95 tys. wpisów, o prawie 15 tys. więcej niż o Fiacie i blisko 20 tys. więcej od Mercedesa.

d2wm9f5

Na Twitterze króluje BMW z wynikiem 7 tys. wpisów, przed Mercedesem – 5,5 tys. i Ferrari – 3,7 tys. publikacji. W pierwszej trójce marek najpopularniejszych na YouTube obok prowadzącego Forda (3,8 tys.) znalazły się Toyota (3.3 tys.) i Seat (3,1 tys.). Liderem na Wykopie okazało się BMW (0,6 tys.), przed Mercedesem (0,4 tys.) i Audi (0.3 tys.).

- Nie tylko samochody przyciągają fanów motoryzacji do marek, choć one są oczywiście najważniejszym powodem. Wiele marek stawia na obsługę klienta w mediach społecznościowych, dostarcza mu wyjątkowe unikalne treści, zarówno specjalistyczne, jak i rozrywkowe. Podobne jak ta analizy, obejmujące także informacje z innych mediów, pozwalają precyzyjnie wskazać nisze komunikacyjne poszczególnych graczy samochodowego rynku – komentuje Marlena Sosnowska, rzecznik prasowy PRESS-SERVICE Monitoring Mediów.

Czas wyjątkowej aktywności miłośników samochodów na Facebooku przypada pomiędzy godzinami 21. i 22. W tym przedziale odnotowano blisko 80 tys. wpisów. Wyraźny przyrost materiałów można zaobserwować już po godzinie 19., natomiast gwałtowny spadek już po 22.

Największy udział w przekazie na temat 49 analizowanych marek miały posty – 75 proc. ogółu informacji. 17 proc. stanowiły komentarze, a pozostałe materiały miały postać klipów filmowych.

Opony zimowe - duży wybór, niskie ceny. Darmowa dostawa. Sprawdź! >>

d2wm9f5

Podziel się opinią

Share

d2wm9f5

d2wm9f5