Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ubezpieczenia
30-10-2019 15:59

Marka samochodu, której nie lubią ubezpieczyciele

Szukasz samochodu, który będzie generował niskie koszty utrzymania? Weź pod uwagę nie tylko wydatki związane z tankowaniem pojazdu, ale również jego ubezpieczeniem. Warto bowiem pamiętać, że niektóre marki samochodowe są przez ubezpieczycieli uważane za bardzo ryzykowne. Jeśli więc chcesz oszczędzić na polisie sprawdź, jakich pojazdów unikać.

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Marka samochodu, której nie lubią ubezpieczycieleŹródło: Materiały prasowe
d45zp11
d45zp11

Wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne zależy od wielu czynników. Chociaż istotną rolę odgrywa wiek kierowcy oraz jego doświadczenie, towarzystwa ubezpieczeniowe biorą pod uwagę również kwestie związane z ubezpieczanym pojazdem.

Za BMW zapłacisz najwięcej

Jak wynika z kalkulacji przeprowadzonych za pośrednictwem serwisu ubezpieczamy-auto.pl, różnice w wysokości składki w zależności od marki wynoszą nawet kilkaset złotych.

Najwięcej za OC muszą zapłacić właściciele pojazdów:

  • BMW – 887 zł,
  • Audi – 760 zł,
  • Volkswagen – 672 zł.
d45zp11

Dobra wiadomość jest taka, że wyżej wymienione kwoty są niższe o kilkadziesiąt złotych w porównaniu z identycznym okresem ubiegłego roku. Wówczas posiadacze BMW musieli zapłacić ok. 939 zł.
W doskonałej sytuacji są natomiast właściciele takich marek jak Renault, Skoda i Toyota – OC w tym przypadku wynosi odpowiednio: 614 zł, 619 zł i 624 zł.

Pojemność silnika ma znaczenie

Nie sama marka, ale również parametry techniczne auta mogą wpływać na wysokość składki. Jak podaje niejeden kalkulator ubezpieczenia OC, najwięcej za OC trzeba zapłacić w przypadku pojazdów z silnikiem o pojemności przekraczającej 3 l. W trzecim kwartale 2019 roku kwota takiej polisy wynosi średnio 933 zł.

Chcąc zaoszczędzić na ubezpieczeniu, warto pomyśleć o zakupie pojazdu o małej pojemności silnika – do 1 l. Koszt OC waha się w tym przypadku w granicach 540 zł.

Ważny rodzaj paliwa

Rodzaj paliwa wpływa nie tylko na wysokość wydatków związanych z tankowaniem auta. Również ubezpieczyciele biorą ten czynnik pod uwagę przy ustalaniu ryzyka ubezpieczeniowego.
Jak wynika ze statystyk, średnie ubezpieczenie OC w III kwartale 2019 roku przedstawia się następująco:

  • benzyna – 674 zł,
  • diesel – 683 zł,
  • hybryda – 703 zł,
  • benzyna + gaz – 732 zł,
  • elektryczny – 550 zł.
d45zp11

Najwyższe składki płacą kierowcy ubezpieczający samochody napędzane benzyną i gazem. Natomiast na dużo niższe składki mogą liczyć osoby poruszające się pojazdami z silnikiem elektrycznym. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe nagradzają właścicieli aut przyjaznych środowisku.

Jeżeli więc jesteś na etapie wyboru samochodu, zainwestuj w modele całkowicie elektryczne. Taka opcja, choć na starcie będzie wymagała zaangażowania większych środków, w krótszym czasie zwróci się. Szczególnie, że OC trzeba obowiązkowo płacić każdego roku.

Jak korzystnie wybrać OC?

Jeśli jesteś na etapie wyboru samochodu, weź pod uwagę czynniki kształtujące wysokość składki na obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Dzięki temu już na starcie możesz sporo zaoszczędzić. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze więcej, porównaj dostępne oferty OC. W tym przypadku możesz kierować się wyłącznie ceną – im niższa, tym większe oszczędności poczynisz.

d45zp11

Aby zaoszczędzić na polisie nawet kilkaset złotych, warto porównać ubezpieczenie OC w kalkulatorze ubezpieczeń samochodowych. To wygodne i proste w obsłudze narzędzie, dzięki któremu szybko wyliczysz wysokość składki u wielu ubezpieczycieli jednocześnie.

Artykuł sponsorowany
d45zp11

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45zp11
Więcej tematów