ycipk-4kiofm

Małopolscy kierowcy lubią korzystać z komórek

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Małopolscy kierowcy lubią korzystać z komórek
(www.sxc.hu)
ycipk-4kiofm

Najczęściej za rozmowę przez telefon komórkowy podczas jazdy samochodem karani są kierowcy w województwie małopolskim - informuje "Dziennik Polski".

Przez dwa miesiące od wprowadzenia punktów karnych za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy małopolscy policjanci ukarali blisko 3 tys. osób, podczas gdy na Mazowszu punkty za to samo przewinienie dostało niespełna 1,75 tys. kierowców, a w Wielkopolsce - 1,66 tys.

Podinsp. Krzysztof Dymura z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przyznaje, że takie statystyki to skutek rygorystycznego podejścia małopolskiej policji do przestrzegania zakazu rozmowy przez telefon podczas jazdy, a wynika ono z troski o bezpieczeństwo na drogach.

ycipk-4kiofm

Małgorzata Woźniak, rzecznik prasowy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych tłumaczy, że mniej ukaranych kierowców w innych województwach może być efektem tego, że policjanci częściej pouczali tam łamiących zakaz rozmowy przez telefon w trakcie jazdy.

Nie jest to też efekt napływu turystów. W województwie pomorskim punkty za rozmowę przez komórkę dostało tylko 666 kierowców, a w zachodniopomorskim - 1,05 tys.

Sprawdź ceny zestawów głośnomówiących na Allegro!

Polub WP Moto
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4kiofm

ycipk-4kiofm
ycipk-4kiofm