*Niektórzy zapewne sceptycznie pokręcą nosem, że jednogroszowa obniżka jest właściwie niezauważalna, ale wbrew wszystkiemu – jest to dla kierowców powód do radości. Majówkowe wyjazdy są bowiem często wyśmienitą okazją do lepszego zarobku dla stacji, a jednak tym razem udało się obniżyć ceny obydwu podstawowych paliw na rynku detalicznym. Za litr benzyny bezołowiowej 95 zapłacić trzeba średnio 5,88 zł, zaś przed tygodniem wynik ten wynosił 5,89 zł/l. Olej napędowy jest natomiast sprzedawany średnio po 5,77 zł/l. W ubiegłym tygodniu jego cena wynosiła 5,78 zł/l. *
Podrożał, choć niezbyt zauważalnie autogaz – kosztuje on obecnie 2,84 zł/l wobec poziomu 2,82 zł/l w ubiegłą środę. Swych cen nie zmieniła także benzyna 98 - zatrzymała się już kilka tygodni temu o 1 gr poniżej 6 zł/l.
Wśród najtańszych województw w czasie długiego majowego weekendu wskazać trzeba na Świętokrzyskie z ceną Pb95 wynoszącą średnio 5,79 zł/l, a także na Śląskie, gdzie diesel kosztuje średnio 5,70 zł/l. Najdrożej w tym tygodniu jest w Zachodniopomorskiem – Pb95 kosztuje tam 5,91 zł/l, a także w Opolskiem gdzie za litr oleju napędowego kierowcy płacą 5,82 zł/l.
Wśród stolic wojewódzkich notujących najtańsze ceny paliw mamy Łódź, gdzie benzyna kosztuje 5,82 zł/l oraz Katowice, gdzie litr paliwa dieslowskiego kosztuje 5,71 zł/l. Przeciwległy kraniec tabeli należy, tradycyjnie już, do Gorzowa Wielkopolskiego – za litr bezołowiowej 95 średnio płaci się tam 5,94 zł/l, a za litr oleju napędowego o dwa grosze mniej.
Źródło: E-petrol
tb/