Trwa ładowanie...
d2p7mpe
d2p7mpe
Wiadomości

Lubuskie/ W Słubicach powstało centrum logistyczne firmy TSG

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2p7mpe

Lubuska firma Transport-Spedycja Grabowski (TSG) wybudowała w Słubicach nowoczesne centrum logistyczne na potrzeby producentów mebli. Inwestycja zrealizowana ze środków własnych kosztowała 16 mln zł.

Na 2,5 hektarowym terenie, poza specjalną strefą ekonomiczną, stanęły hale i budynek biurowy, z którym sąsiadują place manewrowe. W Centrum pracę znalazło 50 osób.

Jak powiedział PAP właściciel firmy Tomasz Grabowski, Centrum powstało w Słubicach z uwagi na bliskość granicy z Niemcami i autostrady A2.

d2p7mpe

90 proc. transportów realizowanych przez TSG związanych jest z przewozem mebli produkowanych w Polsce do odbiorów z krajów Unii Europejskiej, głównie Niemiec, Austrii i krajów Beneluksu.

"Przymierzamy się także do wejścia na rynek szwajcarski, a także realizujemy już zlecenia od producentów z krajów azjatyckich takich jak Chiny czy Indie sprzedających meble w Europie Zachodniej" - dodał.

W Słubicach magazyny będą funkcjonowały na zasadzie cross dockingu. Przez kilka dni towar będzie do nich zwożony od producentów, a przez kilka następnych rozwożony do miejsc docelowych.

Firma Transport-Spedycja Grabowski powstała w 1997 roku, jej główna siedziba znajduje się w Świdnicy koło Zielonej Góry. Jest wiodącym polskim spedytorem wyspecjalizowanym w transporcie mebli.

TSG zatrudnia ok. 250 pracowników, dysponuje 105 zestawami ciężarowymi, a jej roczne obroty sięgają 50 mln zł.

Oficjalne otwarcie Centrum Logistycznego Grabowski CLG w Słubicach nastąpi 18 maja br.

d2p7mpe

Podziel się opinią

Share

d2p7mpe

d2p7mpe