Trwa ładowanie...
d2qxx9o

Lubelskie: śledztwo ws. wypadku, w którym zginęło sześć osób

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Stawek
Do tragicznego wypadku doszło w miejscowości Stawek (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d2qxx9o

Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo ws. katastrofy w ruchu lądowym, po wypadku w miejscowości Stawek (Lubelskie), w którym śmierć poniosło sześć osób, a 21 zostało rannych. Wojewoda lubelski wystąpił do premiera o pomoc finansową dla rodzin ofiar wypadku.

W Stawku, w gminie Spiczyn, na drodze powiatowej we wtorek zderzyły się samochód dostawczy oraz bus pasażerski kursujący na trasie Lublin-Ostrów Lubelski.

- Z nieustalonych jeszcze przyczyn na prostym odcinku drogi samochód dostawczy zjechał na przeciwległy pas ruchu i doszło do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym busem - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk-Jankowska.

d2qxx9o

Na miejscu zginęły cztery osoby - obaj kierowcy, w wieku 50 i 58 lat, oraz dwie pasażerki busa w wieku 56 i 72 lata. Dwie kolejne kobiety wieku 22 i 77 lat zmarły w szpitalach we wtorek i w środę.

Do szpitali w Lublinie i Łęcznej z różnymi obrażeniami przewieziono 21 osób rannych. Jedna osoba wyszła ze szpitala jeszcze we wtorek, kolejne - po opatrzeniu i badaniach opuszczały szpitale w środę.

W busie według ustaleń policji jechało 27 osób, a w samochodzie dostawczym dwie.

Przyczyny i okoliczności wypadku ma wyjaśnić śledztwo, które wszczęła Prokuratura Rejonowa w Lublinie.

d2qxx9o

Wojewoda lubelski Wojciech Wilk zwrócił się w środę do premiera z wnioskiem o przyznanie z rezerwy ogólnej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów pomocy finansowej dla rodzin ofiar tego tragicznego wypadku.

- Wojewoda wystąpił o przyznanie dla każdej z rodzin osób, które poniosły śmierć w wypadku, kwoty 11 tys. zł brutto na pokrycie kosztów pogrzebów, a także jednorazowo kwoty równej pensji minimalnej, czyli 1700 zł brutto - poinformował rzecznik prasowy wojewody lubelskiego Marcin Bielesz.

d2qxx9o

Podziel się opinią

Share
d2qxx9o
d2qxx9o