Trwa ładowanie...
d4gv5ap
d4gv5ap

Łódź/ Zamknięcie kolejnych skrzyżowań na budowie trasy W-Z - od lutego

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4gv5ap

Skrzyżowanie al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego - jedno z największych w centrum Łodzi - zostanie zamknięte dla ruchu od 7 lutego. To kolejny etap budowy trasy W-Z - poinformował w piątek dyrektor Zarządu Dróg i Transportu Grzegorz Nita.

Trasa W-Z jest jedną z kluczowych inwestycji drogowych w Łodzi - docelowo połączy dzielnicę Widzew i osiedle Retkinia leżące na dwóch krańcach miasta na osi wschód - zachód. Zamknięcie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego będzie możliwe dzięki otwarciu w grudniu na powstającej trasie W-Z zmodernizowanego skrzyżowania z ul. Sienkiewicza.

"Czekają nas długotrwałe problemy w komunikacji, dlatego prosimy mieszkańców o dużą wyrozumiałość. Odcinek Kilińskiego między Piłsudskiego a Tuwima nie będzie obsługiwany przez tramwaj - linia Z1 będzie dojeżdżać do ul. Orlej, gdzie zostanie zamontowany rozjazd przekładkowy. Z ul. Orlej - choć pozostanie ona dwukierunkowa - nie będzie można wjechać w ul. Kilińskiego" - zaznaczył Nita.

d4gv5ap

ZDiT zapowiada, że podobną taktykę zastosuje przy zamykaniu kolejnych skrzyżowań na trasie W-Z, tzn. każde zamknięcie poprzedzone będzie otwarciem najbliższego remontowanego skrzyżowania. Na skrzyżowaniach, gdzie przecina się kilka jezdni, np. Marszałków czy al. Jana Pawła II i al. Mickiewicza remonty będą prowadzone etapowo, aby utrzymać częściową przejezdność dróg.

"Prace na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego i al. Śmigłego Rydza zostaną podzielone na dwa etapy - część wschodnią i zachodnią - trwające po ok. 3,5 miesiąca. Modernizacja rozpocznie się w marcu. Jeszcze w lutym zaplanowany jest początek prac przy Dworcu Kaliskim w okolicy skrzyżowania ul. Bandurskiego z Jana Pawła II. Prace na obu skrzyżowaniach potrwają do jesieni" - wyjaśnił dyrektor ZDiT.

Kontynuowane będą też prace na odcinku trasy W-Z na odcinku na osiedlu Olechów, gdzie powstaje nowy odcinek linii tramwajowej. W marcu rozpocznie się budowa wyniesionej jezdni od strony północnej na ul. Rokicińskiej oraz na skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Niciarnianą. Będą one skoordynowane z pracami prowadzonymi na linii kolejowej oraz z pracami infrastrukturalnymi wokół stadionu Łódź Widzew, gdzie nastąpi m.in. przebudowa linii wysokiego napięcia. Skrzyżowanie al. Piłsudskiego z Niciarnianą będzie zamknięte, a objazdy zostaną skierowane ul. Widzewską.

Termin ukończenia prac na ul. Niciarnianej to sierpień 2016 r.

ZDiT zapowiada, że w tym roku kierowcy muszą spodziewać się także poważnych utrudnień na skrzyżowaniach trasy W-Z z ulicami: Retkińską, Wileńską, Niciarnianą, Augustów, Zakładową, Kazimierza Odnowiciela. Oprócz ul. Kilińskiego przebudowywane będą także inne ulice w centrum: Wierzbowa, Tramwajowa, Politechniki (skrzyżowanie przy ul. Wołowej) oraz Św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Romanowska.

d4gv5ap

Podziel się opinią

Share

d4gv5ap

d4gv5ap