Trwa ładowanie...
d4769hm
IAR

Likwidacja ITD zgodna czy niezgodna z prawem unijnym?

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Likwidacja ITD zgodna czy niezgodna z prawem unijnym?
(Materiały prasowe)
d4769hm

Wiceszef MSW przekonuje, że likwidacja Inspekcji Transportu Drogowego jest zgodna z unijnym prawem. Innego zdania są przedstawiciele ministerstwa infrastruktury i budownictwa.

Wiceminister Jarosław Zieliński podkreślił, że projekt ustawy w tej sprawie został przekazany do uzgodnień międzyresortowych. W założeniach zmian funkcje ITD przejęłaby policja. O szczegółach wiceminister nie chciał mówić, podkreślając, że projekt może jeszcze ulec zmianom.

Pytany przez dziennikarzy, czy istnienie Inspekcji nie jest wymagane przez Unię Europejską w naszym traktacie akcesyjnym, zaprzeczył. Według niego, we wspomnianym zapisie traktatowym nie ma obowiązku powołania specjalnej instytucji do kontroli transportu drogowego, ale konieczność wskazania instytucji, która takie funkcje pełni.

d4769hm

Zieliński dodał, że likwidacja ITD była jedną z wyborczych obietnic PiS. - Inspekcja jako osobna instytucja, licząca niewiele ponad 1 500 osób zatrudnionych w całym kraju, czyli dość nieliczna, przestanie według tego projektu istnieć - podkreślił wiceminister. Dodał, że część funkcji ITD przejmie policja, a część - inne instytucje. Nie precyzował jednak, o jaki podział chodzi.

Odmiennego zdania są przedstawiciele ministerstwa infrastruktury i budownictwa, którzy z traktatu akcesyjnego wywodzą konieczność istnienia oddzielnej instytucji do kontroli transportu drogowego.

Źródło: IAR

ll

Wycieraczki Bosch już od 14,96 zł. Sprawdź! >>

d4769hm

Podziel się opinią

Share

d4769hm

d4769hm