Trwa ładowanie...
d4hl0hq

Lexus wprowadza siedmioosobowego SUV-a. RX L niebawem trafi do Europy

Choć moda na minivany przemija, to producenci coraz chętniej oferują samochody siedmiomiejscowe. Tylko, że tym razem SUV-y. Do tej grupy dołącza Lexus z bardzo popularnym modelem RX.
Share
W europejskiej ofercie Lexusa pojawia się siedmioosobowy SUV
W europejskiej ofercie Lexusa pojawia się siedmioosobowy SUVŹródło: Materiały prasowe, Fot: Lexus
d4hl0hq

Wydłużony o 110 mm Lexus RX450hL (na zdjęciach amerykańska wersja 350), który niebawem trafi do Europy, oferuje seryjnie trzy rzędy siedzeń z siedmioma miejscami i trójstrefową klimatyzacją. Poprzez wydłużenie tylnej części nadwozia wygospodarowano dodatkową przestrzeń bez dużej ingerencji w wygląd samochodu.

Lexus RX L Materiały prasowe
Lexus RX LŹródło: Materiały prasowe, Fot: Lexus

Zmian technicznych wymagała środkowa kanapa, która umożliwia dostęp do trzeciego rzędu. Ten można złożyć elektrycznie i uzyskać większy bagażnik, którego pojemności producent jednak nie podał.

d4hl0hq

Oczywiście, jak przystało na dużego Lexusa, napędza go system hybrydowy składający się z tradycyjnego silnika benzynowego V6 o pojemności 3,5 l oraz wspomagających motorów elektrycznych, w tym jednego, umieszczonego przy tylnej osi. Dzięki temu realizowany jest napęd na cztery koła. Łączna moc systemowa to 313 KM.

Lexus RX L Materiały prasowe
Lexus RX LŹródło: Materiały prasowe, Fot: Lexus

Choć koncepcja 7-osobowego SUV-a jest zupełnie nowa dla marki Lexus, to model ten tak na dobrą sprawę nie różni się znacząco od zwykłej wersji 5-miejscowej. Czy przyjmie się na rynku? Czas pokaże.

d4hl0hq

Podziel się opinią

Share
d4hl0hq
d4hl0hq
Więcej tematów