Trwa ładowanie...
dx6ja5q
01-07-2014 17:09

Lexus RC F: na Festiwalu Prędkości w Goodwood

dx6ja5q
dx6ja5q

Liczna widownia Festiwalu Prędkości w Goodwood ujrzała po raz pierwszy w akcji Lexusa RC F - model coupe o wysokich osiągach, który zdążył już wzbudzić olbrzymie zainteresowanie podczas prezentacji na targach motoryzacyjnych na całym świecie. RC F opuścił stoiska wystawowe, by dać przedsmak swoich możliwości w próbach prędkościowych, przeprowadzanych w ramach pokazów premierowych na pagórkowatym torze festiwalowym.

Samochód trafi do salonów pod koniec roku. RC F jest napędzany najpotężniejszą jednostką V8, jaka do tej pory została zastosowana w seryjnym samochodzie marki Lexus. Ten 5-litrowy, 32-zaworowy silnik, współpracuje ze specjalnie zestrojoną, ośmiostopniową skrzynią biegów Sports Direct Shift. Potężny moment obrotowy jest przekazywany do tylnej osi.

Wśród najnowocześniejszych rozwiązań, które sprawiają, że tylnonapędowy RC F doskonale się prowadzi i jest prawdziwym demonem prędkości, jest mechanizm różnicowy typu torque vectoring, pozwalający przekazywać na oba tylne koła różne wartości momentu napędowego. Trzy tryby pracy: standardowy, slalomowy i torowy - umożliwiają kierowcy odpowiednie korygowanie charakterystyki zawieszenia, układu kierowniczego i silnika w celu uzyskania optymalnych własności trakcyjnych oraz maksymalnej kontroli.

Kluczowym elementem, umożliwiającym uzyskanie wyjątkowych własności jezdnych, jest niezwykle sztywne nadwozie typu coupe, w którym zastosowano unikalne technologie łączenia metalu: klejenie, laserowe spoiny śrubowe i zgrzewanie wielopunktowe.

dx6ja5q

RC F powstał na bazie modelu RC - nowego coupe Lexusa, które pojawi się na rynku w 2015 roku. Oprócz zaawansowanej techniki, RC F jeszcze mocniej wyróżnia stylistyka, w postaci podkreślającej przynależność do marki Lexus, wyrazistej osłony chłodnicy o klepsydrowo wciętym zarysie oraz szeregu zapożyczeń z modelu LFA. Wśród nich są wyloty powietrza w pokrywie komory silnika oraz przednie chwyty powietrza.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

W celu obniżenia masy, niektóre elementy nadwozia, między innymi dach, maska i aktywne tylne stateczniki, wykonano z włókna węglowego. Samochód o szerokości 4705 mm, długości 1845 mm i wysokości 1390 mm oraz rozstawie osi, wynoszącym 2730 mm może zabrać na pokład cztery osoby.

mw, moto.wp.pl

dx6ja5q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dx6ja5q
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj