Trwa ładowanie...
d2sctec
d2sctec

Lexus RC F: na Festiwalu Prędkości w Goodwood

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2sctec

Liczna widownia Festiwalu Prędkości w Goodwood ujrzała po raz pierwszy w akcji Lexusa RC F - model coupe o wysokich osiągach, który zdążył już wzbudzić olbrzymie zainteresowanie podczas prezentacji na targach motoryzacyjnych na całym świecie. RC F opuścił stoiska wystawowe, by dać przedsmak swoich możliwości w próbach prędkościowych, przeprowadzanych w ramach pokazów premierowych na pagórkowatym torze festiwalowym.

Samochód trafi do salonów pod koniec roku. RC F jest napędzany najpotężniejszą jednostką V8, jaka do tej pory została zastosowana w seryjnym samochodzie marki Lexus. Ten 5-litrowy, 32-zaworowy silnik, współpracuje ze specjalnie zestrojoną, ośmiostopniową skrzynią biegów Sports Direct Shift. Potężny moment obrotowy jest przekazywany do tylnej osi.

Wśród najnowocześniejszych rozwiązań, które sprawiają, że tylnonapędowy RC F doskonale się prowadzi i jest prawdziwym demonem prędkości, jest mechanizm różnicowy typu torque vectoring, pozwalający przekazywać na oba tylne koła różne wartości momentu napędowego. Trzy tryby pracy: standardowy, slalomowy i torowy - umożliwiają kierowcy odpowiednie korygowanie charakterystyki zawieszenia, układu kierowniczego i silnika w celu uzyskania optymalnych własności trakcyjnych oraz maksymalnej kontroli.

d2sctec

Kluczowym elementem, umożliwiającym uzyskanie wyjątkowych własności jezdnych, jest niezwykle sztywne nadwozie typu coupe, w którym zastosowano unikalne technologie łączenia metalu: klejenie, laserowe spoiny śrubowe i zgrzewanie wielopunktowe.

RC F powstał na bazie modelu RC - nowego coupe Lexusa, które pojawi się na rynku w 2015 roku. Oprócz zaawansowanej techniki, RC F jeszcze mocniej wyróżnia stylistyka, w postaci podkreślającej przynależność do marki Lexus, wyrazistej osłony chłodnicy o klepsydrowo wciętym zarysie oraz szeregu zapożyczeń z modelu LFA. Wśród nich są wyloty powietrza w pokrywie komory silnika oraz przednie chwyty powietrza.

(fot. WP.PL)

W celu obniżenia masy, niektóre elementy nadwozia, między innymi dach, maska i aktywne tylne stateczniki, wykonano z włókna węglowego. Samochód o szerokości 4705 mm, długości 1845 mm i wysokości 1390 mm oraz rozstawie osi, wynoszącym 2730 mm może zabrać na pokład cztery osoby.

mw, moto.wp.pl

Akcesoria samochodowe. Duży wybór, atrakcyjne ceny. Zobacz oferty!

d2sctec

Podziel się opinią

Share

d2sctec

d2sctec