ycipk-s9to8g

Lexus LF-1 Limitless. Japończycy pokażą nowego flagowego SUV-a

Gwiazdą stoiska Lexusa podczas salonu samochodowego w Detroit, który rozpocznie się w połowie stycznia 2018 r., będzie nowy flagowy SUV. Do tej pory rolę tę grał model RX, a w Stanach Zjednoczonych LX. Teraz na scenę wejść ma LF-1 Limitless.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowy flagowy SUV Lexusa ma mieć sportowy charakter.
Nowy flagowy SUV Lexusa ma mieć sportowy charakter. (Materiały prasowe)
ycipk-s9to8g

Sam producent na razie o samochodzie mówi niewiele. Lexus informuje, że będziemy mieć do czynienia z ekskluzywnym SUV-em zaprojektowanym przy współpracy z kalifornijskim studiem CALTY, które zostało założone przez Toyotę w 1973 roku. Jak sugeruje ostatni człon nazwy nowego modelu, ma on łamać wszelkie granice. LF-1 będzie więc pojazdem, któremu nie będzie można zarzucić nic pod względem komfortu panującego we wnętrzu, ale jednak o usportowionym charakterze.

Potwierdza to zresztą jego wygląd, który szczątkowo został odsłonięty przez japońską markę. Tył samochodu stylizowany na coupe i ostre linie nadwozia zdają się kierować LF-1 do młodszego nabywcy, szukającego w samochodzie nie tyle stateczności, co emocji. Więcej dowiemy się w styczniu w Detroit.

Jeśli LF-1 Limitless wejdzie do produkcji, będzie kolejną nowością Lexusa z modnego gatunku pojazdów. Podczas salonu samochodowego w Detroit Lexus ma także zaprezentować produkcyjną wersję modelu UX. Ma to być crossover, który pod względem długości plasował się będzie pomiędzy autami segmentu B i kompaktami.

ycipk-s9to8g

UX został zaprojektowany w należącym do Lexusa francuskim ośrodku ED2. Lexus ten powstaje na platformie GA-C. Jest ona odpowiednikiem platformy TNGA, stanowiącej bazę Toyoty Prius i C-HR. Można się w związku z tym spodziewać, że UX wykorzysta pewne rozwiązania z tego crossovera.

Lexus UX prawdopodobnie pełnymi garściami będzie czerpał ze święcącej tryumfy Toyoty C-HR Materiały prasowe
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-s9to8g

ycipk-s9to8g
ycipk-s9to8g