Trwa ładowanie...
d1y0gh5

Lexus IS 300h najbezpieczniejszy w klasie

Share
Lexus IS 300h najbezpieczniejszy w klasie
Źródło: zdjęcie producenta
d1y0gh5

Nowy Lexus IS to model, który ma walczyć z takimi bestsellerami jak BMW serii 4, Mercedes Klasy C i Audi A4. Japończycy wiedzą, że klientów da się przekonać tylko wtedy, gdy zaoferują coś szczególnego. Z tego powodu Lexus ma wyjątkową stylistykę, ale może też się pochwalić najlepszym w klasie w 2013 roku wynikiem testów zderzeniowych Euro NCAP.

IS w hybrydowej wersji 300h został zwycięzcą w klasie średniej. Oprócz maksymalnej noty 5 gwiazdek, Lexus otrzymał notę 91 proc. za ochronę dorosłych i 85 proc. za ochronę dzieci. Nowy IS może się też pochwalić odpowiednią konstrukcją zmniejszającą obrażenia potrąconego pieszego – ocena 80 proc. Za najmniej znaczące systemy asystentów bezpieczeństwa Lexus otrzymał 66 proc.

 (fot. Euro NCAP)
Źródło: (fot. Euro NCAP)

Co roku Euro NCAP podsumowuje wykonane testy. W 2013 roku sprawdzono łącznie 33 samochody z 7 segmentów. W klasie średniej, oprócz Lexusa, przetestowano również Mazdę 6 o Skodę Octavię, które również uzyskały po 5 gwiazdek, ale wypadły nieco gorzej od konkurenta z segmentu premium.

sj, moto.wp.pl

Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!Duży wybór akumulatorów w niskich cenach na Allegro. Wybierz najkorzystniejszą ofertę!

d1y0gh5

Podziel się opinią

Share
d1y0gh5
d1y0gh5
Więcej tematów