Trwa ładowanie...
d2bnc8k

Land Rover wyciągnął duże działa we Frankfurcie. Na targach pokazał potężnego Discovery SVX

Nowa wersja popularnej terenówki Land Rovera jest kolejnym modelem rodziny Special Vehicle Operations. Jest to Discovery dla najbardziej wymagających.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Land Rover Discovery SVX na IAA Frankfurt 2017
Land Rover Discovery SVX na IAA Frankfurt 2017 (WP.PL, Fot: Mariusz Zmysłowski)
d2bnc8k

Land Rover zadbał, by w tym samochodzie nie zabrakło niczego. Stąd pod maskę trafił potężny, 5-litrowy silnik V8 z kompresorem. Generuje 525 KM mocy i 625 Nm momentu obrotowego, dzięki czemu ciężki wóz przyspiesza do "setki" w 5,5 s. Jednak SVX nie ma podbijać torów.

Land Rover Discovery SVX Materiały prasowe
Land Rover Discovery SVX

Producent tworzył go z myślą o terenie. Pneumatyczne zawieszenie zostało zmodyfikowane i podniesione. Kierowcę wspomagać będą systemy Hydraulic Active Roll Control (po raz pierwszy montowany w Discovery) i Terrain Response 2. Samochód będzie mógł również używać* dwustopniowego reduktora oraz blokady tylnego i centralnego dyferencjału*. Za możliwości terenowe odpowiadają również opony Goodyear Wrangler założone na 20-calowe felgi.

Land Rover Discovery SVX Materiały prasowe
Land Rover Discovery SVX

Wygląd samochodu zdradza jego możliwości. Pojawiły się dodatkowe osłony i pomarańczowe akcenty. Z akcesoriów przydatnych w terenie trzeba wymienić wyciągarkę zamontowaną z tyłu oraz belkę z lampami LED na dachu.

d2bnc8k

Discovery SVX trafi do ręcznej produkcji w 2018 r., a jego cena nie jest jeszcze znana.

d2bnc8k

Podziel się opinią

Share

d2bnc8k

d2bnc8k