Trwa ładowanie...
d2sctec

Lamborghini Veneno Roadster: premiera na lotniskowcu

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lamborghini Veneno Roadster: premiera na lotniskowcu
(zdjęcie producenta)
d2sctec

Lamborghini Veneno Roadster zadebiutowało w październiku, jednak dopiero teraz przedstawiciele firmy zorganizowali oficjalną prezentację dla potencjalnych klientów, których zaproszono na pokład włoskiego lotniskowca Nave Cavour zakotwiczonego w porcie Mina Zayed w Abu Dhabi.

Można zatem przyznać, że miejsce prezentacji w pełni odzwierciedla ekskluzywny charakter tego modelu, o czym przekona się zaledwie dziewięć osób, które - aby stać się właścicielami limitowanego Lambo - dostąpi zaszczytu przelania 3,3 mln euro na konto producenta.

Roadster, podobnie jak coupe, ma być jednym z najbardziej agresywnych modeli w gamie Lamborghini, czego wyrazem jest nazwa Veneno nadana autu „na cześć” byka, który w 1914 roku śmiertelnie zranił podczas walki torreadora José Sáncheza Rodrígueza.

(fot. zdjęcie producenta)

Samochód został wyposażony w zapożyczony od Aventadora wolnossący silnik V12, który z pojemności 6,5 litra produkuje 750 KM. Napęd trafia do wszystkich czterech kół za pośrednictwem przekładni ISR, oferującej kierowcy pięć trybów pracy. Producent deklaruje, iż Roadster osiąga maksymalną prędkości 355 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 2,9 sekundy.

d2sctec

Doskonałe osiągi to po części zasługa lekkiej i aerodynamicznej konstrukcji nadwozia wykonanego z kompozytów wzmacnianych włóknami węglowymi. Swój udział w zwiększeniu wydajności dynamicznej samochodu ma również odchudzone wnętrze, w którym przeważają elementy z włókna węglowego. Całość waży 1490 kilogramów, dzięki czemu stosunek masy do mocy wynosi 1,99 kg/KM. Produkcja auta rozpocznie się w 2014 roku.

(źródło: Mototarget.pl)

Zobacz najpopularniejsze gadżety motoryzacyjne na Allegro!

d2sctec

Podziel się opinią

Share

d2sctec

d2sctec