Trwa ładowanie...
d279f6a
d279f6a
Wiadomości

Kujawsko-pomorskie/ Otwarto kolejne Miejsce Obsługi Podróżnych na A1

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d279f6a

Miejsce Obsługi Podróżnych (MOP) w Otłoczynie otwarto w czwartek na odcinku A1 między Czerniewicami k. Torunia i Kowalem (Kujawsko-pomorskie). To drugi z pięciu punktów zaplanowanych tej na trasie.

Odcinek A1 Czerniewice - Kowal, liczący 64 km, był udostępniany podróżnym na raty. Pierwszy fragment Czerniewice - Włocławek Zachód o długości 45 km oddano do użytku dzień przed Bożym Narodzeniem w 2013 r., a kolejny otwarto 30 kwietnia. Całym odcinkiem zarządza Oddział GDDKiA w Bydgoszczy.

MOP Otłoczyn ma stanowiska postojowe dla samochodów osobowych, ciężarówek, autobusów i pojazdów, przewożących materiały niebezpieczne, oraz stanowiska kontroli Inspekcji Transportu Drogowego. Znajdują się też wiaty, ławki, stoły, toalety przenośne, a także piaskownice, huśtawki zjeżdżalnie dla dzieci.

d279f6a

Przed dwoma tygodniami otwarto MOP Kałęczynek ze stanowiskami dla samochodów osobowych i ciężarowych oraz autobusów. Do dyspozycji podróżujących są również budynek z toaletami, prysznicem i miejscem do przewijania niemowląt, oraz wiaty, stoły ławki i plac zabaw.

"Pozostałe miejsca obsługi podróżnych są już gotowe, ale jeszcze czekają na odbiór przez różne inspekcje. Punkty będą sukcesywnie otwierane po uzyskaniu przez nas pozwoleń na użytkowanie" - poinformował PAP rzecznik Oddziału GDDKiA w Bydgoszczy Tomasz Okoński.

Przewidziane jest jeszcze otwarcie MOP w Machnaczu, Ludwinowie i Lubieniu.

Na razie na całym odcinku A1 Czerniewice - Kowal nie ma stacji paliw. Przewidziane jest powstanie ich w Otłoczynie, Machnaczu i Lubieniu. W każdej miejscowości powstaną dwie stacje, po obu stronach trasy.

Przejazd z Czerniewic do Kowala jest bezpłatny m.in. z powodu braku odpowiedniej liczby miejsc obsługi podróżnych i stacji paliw.

Z badań GDDKiA wynika, że natężenie ruchu na odcinku Czerniewice - Kowal wynosi ponad 20 tys. pojazdów na dobę.

d279f6a

Podziel się opinią

Share

d279f6a

d279f6a