Trwa ładowanie...
dkq292e

Kubica wygrał w ekstremalnych warunkach!

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kubica wygrał w ekstremalnych warunkach!
(citroen racing)
dkq292e

Robert Kubica i jego pilot Maciej Szczepaniak (Ford Fiesta RRC) po ekscytującej walce na ostatnim odcinku specjalnym zapewnili sobie zwycięstwo w Rajdzie Janner, pierwszej rundzie tegorocznych mistrzostw Europy. Dla polskiego kierowcy był to treningowy start przed zbliżającym się Rajdem Monte Carlo. Jazda w ekstremalnych warunkach, jakie panowały na trasie austriackiego rajdu na pewno przyda się polskiej załodze podczas sezonu WRC.

Kubica przed ostatnim oesem tracił do tracił do liderującego mistrza Czech Vaclava Pecha 11,8 sek. Wydawało się, że Czech może być pewny wygranej, ale przed startem finałowego odcinka Polak zdecydował się użyć nietypowych opon. Założył dwie opony kolcowe i dwie zimowe. To był strzał w dziesiątkę, ponieważ na 18. oesie, liczącym 25km Kubica i Szczepaniak byli szybsi od jadącego na slickach Pecha aż o pół minuty, co dało im wygraną w rajdzie z przewagą 20 sek. To był nokaut!

- Gratuluję Robertowi, pojechał rewelacyjnie - powiedział na mecie Pech.

dkq292e

Sukces polskiej załogi jest tym większy, że po raz pierwszy jechali po wymagających trasach Rajdu Janner. Pokonali rywali, którzy miejscowe drogi znali, jak własną kieszeń.

Dla Kubicy wynik nie był najważniejszy, przyjechał do Austrii, aby testować przed inaugurującym sezon WRC Rajdem Monte Carlo (14-19 stycznia). Zwycięstwo w treningowym starcie mówi samo za siebie, próba generalna przed Monte Carlo wypadła niezwykle okazale.

- Bardzo się cieszę z jednej rzeczy: nie mam doświadczenia, ale gdybym jechał według mojego wyczucia, zawsze dobierałbym odpowiednie opony. Nie mogliśmy założyć czterech zimowych opon, więc założyliśmy jedną parę opon kolcowanych - wyciągnąłem ile się da na dojazdówce i się udało - cytuje słowa Kubicy serwis sokolimokiem.tv.

- Zebraliśmy tego doświadczenia znacznie więcej niż oczekiwałem. To mnie bardzo cieszy przed Monte Carlo" - dodał.

dkq292e

Wyniki 31. Rajdu Janner:

1. Robert Kubica, Maciej Szczepaniak (Polska/Ford Fiesta RRC) 2:26.42,4
2. Vaclav Pech, Petr Uhel (Czechy/Mini RRC) strata 19,9s
3. Raimund Baumschlager, Klaus Wicha (Austria, Niemcy/Skoda Fabia S2000) 1.38,9
4. Beppo Harrach, Leopold Welsersheimb (Austria/Mitsubishi Lancer Evo IX R4)3.00,3
5. Jaromir Tarabus, Daniel Trunkat (Czechy/Skoda Fabia S2000) 3.39,6
6. Andreas Aigner, Barbara Watzl (Austria/Peugeot 207 S2000) 4.33,4
7. Wasilij Griazin, Dmitrij Czumak (Rosja/Ford Fiesta S2000) 6.27,4
8. Roman Odlozilik, Martin Turecek (Czechy/Ford Fiesta R5) 7.16,3
...
9. Grzegorz Sikorski, Michał Jurgała (Polska/Ford Fiesta ST) 44.59,4

dkq292e

Podziel się opinią

Share

dkq292e

dkq292e