Trwa ładowanie...
dj0rvwf

Które samochody dają właścicielom najwięcej satysfakcji z zakupu?

Amerykańska firma AutoPacific zajmuje się badaniem rynku motoryzacyjnego i co roku przeprowadza ankiety, które sprawdzają zadowolenie kierowców ze swoich nowych samochodów. W tym roku zapytano o to ponad 54 tys. posiadaczy aut z lat 2016 i 2017. Ankietowani oceniali 49 różnych cech – od komfortu, przez stylistykę po osiągi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Które samochody dają właścicielom najwięcej satysfakcji z zakupu?
(Materiały prasowe)
dj0rvwf

Wyróżniono 23 samochody, które uzyskały najlepsze opinie w swoich segmentach. Część modeli jak pick-upy czy niektóre SUV-y to modele nie oferowane u nas. Nie zabrakło jednak aut, które można kupić również w Polsce.

Wśród tańszych samochodów luksusowych trzeci rok z rzędu najlepiej ocenianym modelami są Volvo S60 i V60. Już niedługo zostaną zastąpione przez nową generację, ale nadal cieszą się dużym uznaniem i satysfakcją klientów.

Amerykańskie zestawienie pokazuje, jaki postęp dokonał się, jeśli chodzi o koreańskie samochody. Kia Optima drugi rok z rzędu wygrała w klasie średniej, a Kia Sportage została uznana najlepszym kompaktowym SUV-em. Oprócz tego wyróżniono też nieoferowaną u nas dużą Kię Cadenzę. Największą niespodzianką jest jednak zwycięzca kategorii samochodów luksusowych. Nie jest to nikt w niemieckiej trójki, ani nawet Lexus, tylko flagowy przedstawiciel nowej koreańskiej marki – Genesis G90.

Materiały prasowe

Wśród kompaktowych samochodów najlepsze opinie użytkowników zebrała nowa Honda Civic, natomiast jeśli chodzi o segment premium tej samej wielkości, to najwyżej oceniono Mini Clubmana.

dj0rvwf

Wśród SUV-ów znalazło się sporo modeli typowo amerykańskich jak Ford Flex, Lincoln Navigator czy GMC Yukon XL. Wyróżniono jednak też kilka modeli znanych również u nas. Jest to między innymi Jeep Grand Cherokee, który w USA jest SUV-em średniej wielkości. Wśród nieco mniejszych crossoverów właściciele po raz drugi docenili Nissana Rogue – pod taką nazwą w Ameryce sprzedawany jest X-Trail.

Materiały prasowe

Jeśli chodzi o droższe SUV-y to w kategorii luksusowych crossoverów drugi rok z rzędu najlepiej oceniono Lexusa RX. Oddzielnym segmentem w badaniu AutoPacific są "luskusowe crossovery premium" i wśród nich największą satysfakcją właścicieli cieszy się Porsche Cayenne.

W kategorii samochodów sportowych bez niespodzianki. Kierowcy najwyżej ocenili Porsche 911, które nie tylko jest modelem kultowym, ale przede wszystkim dość uniwersalnym – nawet najmocniejsze odmiany o osiągach topowych supersamochodów, bez problemu sprawdzą się podczas codziennych dojazdów do pracy. Wśród tańszych modeli wygrał nieoferowany u nas Dodge Challenger, który mimo wieku cały czas może się podobać, a ostatnio zyskał ekstremalnie mocne odmiany – z najszybszym Demonem o mocy 852 KM na czele.

dj0rvwf

Podziel się opinią

Share

dj0rvwf

dj0rvwf