Trwa ładowanie...
dl6p82u

'Krokodylki' zatrzymane przez CBA

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
'Krokodylki' zatrzymane przez CBA
(PAP/Grzegorz Michałowski)
dl6p82u

Czterech inspektorów z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie zatrzymali agenci CBA. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty korupcyjne.

'Śledztwo dotyczy m.in. podejrzenia przekroczenia uprawnień w związku z prowadzonymi przez zatrzymanych kontrolami drogowymi. Z naszych ustaleń wynika też, że ujawniali informacje stanowiące tajemnicę służbową' - wyjaśnił rzecznik CBA, Jacek Dobrzyński.

'Wszyscy są funkcjonariuszami Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie. Usłyszeli już w Prokuraturze Apelacyjnej w Rzeszowie zarzuty korupcyjne. Wobec trzech z nich prokurator zastosował zawieszenie w czynnościach służbowych i poręczenie majątkowe w wysokości 20 tys. zł. W przypadku czwartego - prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie' - dodał.

Przypomniał także, że zgodnie z obowiązującym prawem osoby, które obiecywały lub udzielały korzyści majątkowych lub osobistych funkcjonariuszom rzeszowskiej Inspekcji Transportu Drogowego, mogą skorzystać z klauzuli niekaralności. Powinny jednak skontaktować się z Centralnym Biurem Antykorupcyjnym lub Prokuraturą Apelacyjną w Rzeszowie.

Autostrady w Polsce, czyli drogi przez mękę

dl6p82u

Podziel się opinią

Share
dl6p82u
dl6p82u
Więcej tematów